Konzolové hraní na cestách aneb jak udělat z Xboxu 360 notebook?

0

Existují dva druhy herních konzolí: handheldy jako PS Vita či Nintendo DS a nepřenosné, „stolní“ krabice, které mají větší výkon, ale schází jim mobilita. Tedy – tak tomu bylo až doposud; teď se na internetu objevily fotky od uživatele jménem BDrizzle, který se odmítl spokojit s nepřenositelností svého XBoxu 360 a podomácku si konzoli upravil do podoby herního notebooku včetně integrovaného displeje.

Přenositelnost v praxi

Tento domácí kutil rozmontoval konzoli XBox 360 Slim. Přidal k ní tenký 18,5″ LCD panel od LG připojený pomocí analogového konektoru VGA napevno připojeného k základní desce XBoxu. Šasi je vyrobeno litím tvarovatelného vinylu do předpřipravené (a také svépomocí vyrobené) dřevěné formy; vinyl byl následně polepen fólií připomínající dnes čím dál populární uhlíková vlákna. Celý proces trval prý několik měsíců, nicméně výsledkem je opravdu unikátní zařízení – jediný přenosný XBox na světě.

Základní deska a ovládací tlačítka XBoxu Základna pokrytá fólií Zasazení panelu Zkompletovaný "notebook" Masivní klouby víka a vyřezané otvory na konektory

Samozřejmě to má i své chybky: v zařízení není žádná baterie, takže mobilita je stále omezená nutností zapojit mobilní konzoli do zásuvky. Šasi navíc nevypadá úplně pevně a rozhodně ne příliš rovně. To je ale celkem jedno; v tomto případě nešlo ani tak o výrobu perfektního zařízení, ale spíš o zábavu – a k chlubení se před kamarády i kolemjdoucími tento projekt nepochybně poslouží perfektně. Náklady na celý projekt byly prý 520 amerických dolarů – zhruba 12 500 korun s DPH.

Galerii všech fotografií z projektu naleznete zde.

 

Zdroj: VR-Zone

Ohodnoťte tento článek!