Korejské školy testují systém, který studentům v hodinách vypne smartphony

0

Starší ročníky ve škole pod lavicí četly časopisy, ty mladší si hrají se smartphonem. Korejci se to rozhodli řešit dost radikálně. Ve vybraných školách nainstalovali systém, který umí skrz předinstalovanou aplikaci v telefonech žáků a studentů omezit nebo kompletně deaktivovat určité funkce.

Vyučující může na dálku zablokovat celý telefon, povolit pouze nouzový hovor, všechny hovory/SMS, případně nedovolí zapnout některé aplikace. Možností je také povolit pouze jedinou aplikaci – například digitální učebnici. Systém se řídí ručně, ale má i automatické funkce. Jednotlivá nastavení může přizpůsobovat rozvrhu hodin nebo GPS lokaci. Když žák opustí prostory školy, funkce se mu zapnou. Řídit telefon na dálku mohou i rodiče, kteří tím děti odstřihnou od zábavy, aby mohli dodělat úkoly.

 

Jak ale asi tušíte, systém má několik slabin. Aplikace iSmartKeeper funguje pouze na Androidu, nikoliv iOS nebo Windows Phonu. Geolokalizátor nefunguje spolehlivě, takže měli žáci zablokovaný telefon, i když už byli doma. Někteří telefon rootovali, aby omezení aplikace obešli. Test probíhal v 11 školách v Soulu nebo jeho okolí a i přes kontroverzní výsledky chtějí úřady tento software dále podporovat.

Zdroj: The Verge

Korejské školy testují systém, který studentům v hodinách vypne smartphony
Ohodnoťte tento článek!