Koronavirus se již podepsal na internetovém provozu. Od minulého týdne stoupl o pětinu

2
Sítě
Ilustrační foto
-
Zdroj: geralt / Pixabay

Coby opatření proti šíření nákazy Covid-19 jsou v Česku od středy zavřené základní, střední i vysoké školy. Firmy, kde to charakter práce umožňuje, nechávají zaměstnance dělat z domova. Lidé na webu hledají aktuální informace, protože se každý den něco mění. To jsou hlavní faktory, které u nás způsobily růst internetového provozu.

Podle peeringového centra peering.cz stoupl „traffic“ ve srovnání s minulým týdnem přibližně o 20 %. Konkurenční nix.cz zatím přesná čísla nesdělil, avšak podle našich odhadů z jeho pravidelně aktualizovaných grafů během této středy a čtvrtka proteklo českými sítěmi o 22 % více dat než minulý týden.

covid 19 nix traffic 2
Internetový provoz ve středu a čtvrtek, žlutě minutý týden, zeleně tento týden (zdroj: NIX.cz)

Z grafu je také patrné, že celodenní provoz za poslední dva dny připomíná spíš víkend. Špička zůstává po osmé hodině večerní, ale množství přenesených dat nezačne rychle stoupat až odpoledne, ale již ráno. Lidé doma tráví čas u mobilů a počítačů. Po včera vyhlášeném nouzovém stavu, kdy se uzavřely sportoviště, večerní hospody a obecně všechny akce s více než 30 účastníky, provoz jistě půjde nahoru ještě o trochu výš.

covid 19 nix traffic 1
Denní internetový provoz za poslední týden (zdroj: NIX.cz)

PS: V pondělí jsme mimochodem psali o české aplikaci Fitify, která slouží jako domácí fitness trenér. V izolované Itálii podle našich údajů stoupl počet instalací ze dne na den na trojnásobek. Po uzavření českých posiloven očekáváme podobný růst.

Zdroj: NIX

Koronavirus se již podepsal na internetovém provozu. Od minulého týdne stoupl o pětinu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů