Jste kvůli koronaviru v karanténě? Alza vám pronajme pracovní notebook (ale i herní počítač)

0

Alza nabízí pronájem elektroniky (notebook, počítač, mobil) a nově zkrátila minimální dobu pronájmu na 4 měsíce. Služba Alza Neo byla původně určena pro to, abyste měli neustále nový počítač či telefon a po roce a půl jej vyměnili za novější. Aktuální nabídka více odpovídá dočasné půjčce, kterou můžete využít, pokud náhle potřebujete pracovat z domova.

Krátký čtyřměsíční pronájem je sice dražší (zaplatíte jako za šest měsíců), ale řada lidí teď může potřebovat notebook na krátkou dobu. Nepředpokládá se, že by karanténa trvala rok a půl (standardní doba pronájmu u služby Neo). Pro některé lidi tak může být akce přínosná a díky Alze za ni.

V přepočtu na měsíce vychází nová nabídka dráže. Za čtyři měsíce zaplatíte jako za šest, případně za osm měsíců zaplatíte jako za devět. Délku pronájmu je poté možné flexibilně prodloužit (při dosažení běžné doby pronájmu pak již zřejmě připlácet nebudete, ale ze zprávy to nevyplývá). Běžná minimální doba pronájmu přitom činí 18 měsíců (6 měsíců u mobilů). Alza půjčuje nové zboží a dostane zpět použité, takže vyšší poplatek je pochopitelný.

Seznam notebooků k pronájmu najdete zde, jsou mezi nimi stroje od 9 do 29 tisíc. Například Asus ZenBook 14 (UX431FA) v nominální ceně 14 490 Kč můžete mít na čtyři měsíce za cenu 4182 Kč. Notebooky jsou vybavené kancelářským balíkem Office 365 a MS Teams v ceně. Jestli notebook obsahuje i antivir Alza nezmiňuje – ale pokud ano, na koronavirus by stejně nefungoval.

Office v ceně

Zda je to výhodné či nikoli asi záleží na konkrétním uživateli. U něj se zřejme předpokládá, že notebook doma nemá, nebo není dostatečně výkonný. Programu Neo mohou využít i firmy. Alza ale kromě pracovních nástrojů nabízí pronájem i herních mašin, například počítač s GTX1660, 16 GB RAM a procesorem Intel Core i5-9400F za 26 tisíc vyjde při pronájmu na 1449 Kč měsíčne.

zdroj: Alza

Jste kvůli koronaviru v karanténě? Alza vám pronajme pracovní notebook (ale i herní počítač)
Ohodnoťte tento článek!
2.9 (57.14%) 21 hlasů