Kosmas prodává e-knihy: bez DRM a vhodné pro Kindle

0

Významný český prodejce literatury – Kosmas.cz – o víkendu spustil katalog elektronických knih. Ceny jsou příznivé (50 – 200 Kč), potěší i podpora formátů: PDF, ePub a Mobi. Většina je bez DRM, takže je lze použít kdekoliv, ať už je to PC, mobil, tablet nebo různé čtečky včetně populárního Kindlu od Amazonu.

U nakoupených knih je obvykle nasazeno tzv. „sociální DRM“, tedy vodoznak s vaším jménem. To kdybyste náhodou chtěli zakoupenou knihu dále distribuovat na webu. Kosmasu tak zůstane stopa vedoucí k pachateli.

Za knihy lze platit kartou, převodem nebo pomocí e-peněženky Paysec.

Kosmas.cz

Hlavní nevýhodou je tak zatím slabší nabídka titulů. V katalogu je přes 200 knih, a to buď starší tituly, nebo méně „provařené“ novinky. Kosmas se snažil web naplnit několika mainstreamovými autory, najdete tam třeba kniha Paula Coelho, Petra Šabacha nebo Douglase Adamse (všechny díly Stopařova průvodce po 50 Kč). Kosmas také prodává elektronické čtečky.

Zdroj: Kosmas

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zaujimave su predstavy literarnych autorov z 50 a 70 rokov o roku 2000.Prave citam knihu “Dvere do leta” kde si autor rok 2000 predstavoval tak,ze uz nebudu existovat ziadne choroby,auta budu na antigravitacny pohon,geriatria bude na takej urovni ze aj 70 rocny bude vypadat na 30 rocneho,cigarety nebudu skodit..a aj polofunkcny stroj casu dokonca..Cize hrozne prehnane..Naopak napriklad take rysovacie prkno si predstavoval ako automat s ktorym budete rysovat len pomocou stlacania tlacidiel..o vsetko dalsie sa postaraju mechanicke suciastky..Teda je zaujimave ze jeden vynalez a to spominany cip zmenil svet tak ze si to malokto dokazal pred 50 rokmi predstavit..za to prevladali prehnane predstavy zakladajuce sa na uz vynajdenych veciach.