Kozy ven, Tegra do ruky, aneb nVidia na Computexu

0

Nvidia se na letošní Computex hodně připravovala a bylo to znát nejen na výběru booth babes. Začněme ale postupně. Jednou z hlavních novinek je, že Nvidia bude na svých GPU, procesory Tegra nevyjímaje, akcelerovat flashové video. Nvidia je tak první, kdo tuto podporu na svých čipech zahrnuje a pro uživatele to bude znamenat jediné – nižší procesorovou zátěž a s tím spojené nižší zahřívání systému a u mobilních zařízení nižší spotřebu. Akcelerována budou přitom nejen HD videa, ale i webový obsah.

Kromě flashe vzala Nvidia společně s řadou výrobců útokem uživatele toužící po malých počítačích, noteboocích i základních deskách založených na platformě Nvidia ION. Celkem zde bylo uvedeno jednadvacet produktů, které naleznete v níže uvedené přehledné tabulce. Těšit se tak můžeme nejen na mrňavé desktopy, ale i notebooky a základní desky. Více o platformě ION zde.

Acer Desktop AspireRevo
AsRock Desktop ION 330
ASUS Motherboard C2N7A-I
ASUS All-in-one eeeTop ET2002
Colorful Desktop iHTPC
ECS Desktop 7AT-3L
ECS All-in-one Morph-I
Flextronics All-in-one Cobra-2
Flextronics Desktop Dove-2
Funtwist Desktop FION 330
ICD All-in-one Kitchen PC
Lenovo Notebook IdeaPad S12
MSI Desktop Windbox D200
MSI All-in-one Windtop AE2201
Pegatron Desktop IPP7A-CP
Pegatron All-in-one IPP7A-DF2
Pegatron Motherboard IPX7A-ION
TCL All-in-one Ruiyi 1010
Telcast Notebook TL-1000N
Weibu Notebook N10A
Zotac Motherboard ION-ITX

Kdo zatouží po mobilním zařízení postaveném na platformě Tegra, tak i na toho si Nvidia připravila řadu lákadel. Celkem zde bylo představeno dvanáct mobilních HD zařízení převážně čítajících mininotebooky. Otázkou je, jestli přítomní novináři věnovali větší pozornost uváděným produktům, či jejich vkusným nosičkám. Koneckonců, posuďte sami. Více se o čipu Tegra můžete dočíst zde.

Zdroj: Nvidia, TweakTown

 

Kozy ven, Tegra do ruky, aneb nVidia na Computexu
Ohodnoťte tento článek!