Král realtimových strategií se vrátí. Microsoft oznámil Age of Empires IV

6
Age of Empires: Definitive Edition (foto: Forgotten Empires)
Age of Empires: Definitive Edition (foto: Forgotten Empires)

Microsoft na kolínském Gamescomu oznámil, kdy vyjde slibovaný remake prvního dílu Age of Empires. AoE: Definitive Edition přijde k 20. výročí od původního vydání, hráči by si měli do kalendáře zapsat datum 19. říjen 2017.

Definitivní edice přinese původní hru i rozšíření Rise of Rome v nové grafice s podporou rozlišení 4K. Nový je herní komentář, opětovně byly orchestrem nahrána hudba, přibyl online multiplayer přes Xbox Live a podpora achievementů.

Podle Microsoftu byla výrazně upravena též hratelnost. Populační limit vzroste na 250–300 obyvatel, pravým klikem bude možné mapu rychle posouvat, bude možné vybrat nezaúkolované vojenské jednotky i vesničany, úkoly také půjde řadit do fronty. Funkcí má být ještě více.

Později přijde také Definitive Edition pro Age of Empires II a III. Dvojka se již dočkala HD Edition, která sice přinesla novou grafiku, ale nijak nehnula s hratelností, a ještě s sebou přinesla vlastní problémy. Snad si studio napraví reputaci.

Nejlepší zpráva na závěr? Microsoft prozradil, že přijde i Age of Empires IV. Od vydání posledního dílu již uplynulo 12 let. Nezvykle dlouhá doba na dnešní dobu plnou rychlých sequelů. Microsoft hru nebude vyvíjet sám, pouze ji vydá. Zodpovědní za ni budou lidé z Relic Entertainment, kteří stojí za sériemi Company of Heroes a Warhammer 40,000. Microsoft už ale slibuje nejlepší AoE v historii. Datum vydání? To zatím firma neprozradila.

 

 

Král realtimových strategií se vrátí. Microsoft oznámil Age of Empires IV
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

6 KOMENTÁŘE

  1. MS, tedy jeho subdodavatel, dokázal nemožné – vstoupil dvakrát do téže řeky. Po skvělé AoE jedničce přišla ještě skvělejší dvojka. Trojka – tu už nikdo nehrál, ta se nepovedla a je nudná. Takže jaká bude čtyřka? Vezme si z jedničky a dvojky to nejlepší – nebo bude zase k ničemu?