Krasavec One Touch Idol X: Alcatel nastupuje do Full HD ligy – MWC 2013

0

Čínský výrobce TCL v Barceloně odhalil nový topmodel značky Alcatel. One Touch Idol X navazuje především na Idol Ultra. Má podobný vzhled, avšak úplně nový displej. Místo 4,65″ panelu AMOLED s rozlišením 720 × 1280 px dostal Idol X rovnou pětipalcový s rozlišením 1080 × 1920 px. Typ panelu zatím neznáme, ale dosud jsme ve Full HD vídali především LCD IPS.

Alcatel uvedl One Touch Idol X

Telefon vypadá hodně minimalisticky, což podtrhují i rozměry, především 7,1mm tloušťka. Tahle žiletková móda má ale své oběti – akumulátory – v tomto případě jen s kapacitou 2000 mAh. Což je dost pro střední třídu, ale ne high-end s náročným displejem a čtyřjádrovým procesorem. O něm toho moc nevíme, známe jen frekvenci 1,2 GHz. Troufám si odhadnout, že využívá architekturu Cortex-A7. Neznáme ani velikost operační paměti, ale minimálně 1 GB to bude.

Alcatel uvedl One Touch Idol X

Z dosud známých parametrů ještě zmíníme 16GB úložiště, které lze doplnit microSD kartou. Idol X dostane 13Mpx fotoaparát, který ze zad trochu vyčnívá. Telefon navíc postrádá LTE modem. Samozřejmě běží na Androidu, a to rovnou ve vezi 4.2. Výrobce zatím nesdělil, kdy, kde a za kolik si budeme moci One Touch Idol X koupit.

 

Zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „Vysoce úsporné čipy typu ULV vyrábí Intel už léta, tradičně jim ovšem přisuzoval hodnotu TDP 17 W.“
    Ano vyrábí je už léta, ale né tradičně s TDP 17W.
    Pentia M ULV první generace měla 7, později 5,5 nebo 5W, Core 2 DUO ULV mělo většinou 12 W. 17W TDP u ULV CPU přišlo až s integrací GPU a paměťového řadiče.
    Takže bych v tom neviděl převrat, spíše jen návrat na spřávnou cestu…

  2. No, že by snad Intel konečně cítil strach z ARMu? Dost jsem zvažoval nákup nového notebooku, ale TDP okolo 45 W mě moc nepotěšila (u většiny ThinkPadů). Chápu, že je to maximální hodnota, ale procesor asi těžko skáče z 5 rovnou na 45, že?

  3. Výběrové čipy to imho nijak zvlášť nebyly. Akorát měly agresivně nastavenou voltáž už od 0.775V… Zatímco neULV byly uměle nastavený vejš. Jednak kvůli tomu, aby měly ty mastný příplatky za ULV smysl a druhak kvůli tomu, že dle mého takových čipů, které nezvládly ani ty vysoké hodnoty, které měly mobilní Celerony muselo být naprosté minimum. Viz moje Pentium T4300, kdy běhalo na max. frekvenci (2.1GHz) bez problému tuším na 0.82V-0.84V. Přesně neřeknu, už to je nějaká doba, ale na fóru by měl být thread o tom. Já jsem totiž poté vzal T9800 na 3Ghz, podvoltoval a žádný problém s teplotou či spotřebou a to nejvyšší standardně montovaný cpu v mém modelu notebooku byl T6600… Nejlíp je to asi ale vidět na případu místního uživatele Jejkey – napsal o tom i článek na extranotebook. Ten si rovnou do notebooku dal čtyřjádro C2Q9000. Podvoltoval a spotřeba v loadu se lišila o 20W… A mezitím jsem už na pravděpodobně na více než dvou desítkách notebooků automaticky hodil na max. load většinou tak 1V (typicky to je tak 0.15V méně než default) a vesměs měl problém se stabilitou jen jeden starší Merom a pak tedy můj T9800, který ale běží na 3Ghz a jeho minimum je 1.04V…