Krasavice X99 Deluxe. Vlajková loď základní řady desek Asus s čipsetem X99 se představuje

0

Společnost Asus představila bohatě vybavenou základní desku X99 Deluxe, která bude vlajkovou lodí klasické řady desek, stojící funkčně na pomezí mezi speciálními edicemi ROG (Republic of Gamers) a TUF (The Ultimate Force).

Deska X99 Deluxe je, jak už typ jejího čipsetu napovídá, určena pro procesory Haswell-E a obsahuje tedy patici LGA2011-3. Osazeno je silné 12fázové napájení (osm fází pro procesor, čtyři pro operační paměti), které je napojeno na klasický 24pinový konektor a dodatečný 8pinový konektor EPS.

K výbavě patří osm paměťových slotů DDR4, čtveřice slotů PCIe ×16 ve verzi 3.0, jeden ×16 ve verzi 2.0 a jeden menší PCIe slot ×4 ve verzi 2.0. Kromě dvanáctičlenného zástupu konektorů SATA 6 Gb/s na ní najdeme i jeden M.2 konektor, který je netradičně „na stojáka“ a taky jeden 10 Gb/s konektor SATA-Express. Ten například dosud představeným deskám od Asrocku chybí.

 

Zadní panel obsahuje deset konektorů USB 3.0, dva síťové konektory s rychlostí 1 Gb/s (dva síťové čipy Intel) a taky výstupy Wi-Fi ve specifikaci 802.11ac, Bluetooth 4.0 a osmikanálového audia (Asus Crystal Sound 2).

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!