Krásné, s dvouletou výdrží a napůl chytré. Co umí hodinky Kronaby?

0
Kronaby Sekel
Kronaby Sekel

Mladá švédská společnost chce vtrhnout do světa polochytrých hodinek. Představila čtyři různé modely pro pány i dámy. Všechny modely jsou z nerezové oceli (316L) a voděodolné až do 100 metrů. Ciferník chrání safírové sklo, které je téměř nepoškrábatelné. Dostupné budou v poloměrech 38 nebo 43 mm a také různě širokými koženými pásky či kovovými tahy.

Hodinky Kronaby disponují akcelerometrem měřícím pohyb, vibračním motorkem a Bluetooth 4.1 pro spojení s mobilem (Android 5.0+ a iOS 9+). Napájeny jsou klasickou knoflíkovou baterkou CR3032 s výdrží až dva roky.

Kronaby měří počet ušlých kroků. Mají dvě programovatelná tlačítka, která mohou fungovat jako spoušť foťáku nebo vypínač hudebního přehrávače. Umí také prozvonit mobil, ztlumit jej nebo pomocí jeho GPS uložit místo na mapě. Notifikace mohou vibrovat třemi různými vzorci (jedno dlouhé, dvě kratší, tři krátké), v aplikaci lze nastavit, jak se má která událost chovat. Notifikace lze filtrovat, takže zavibruje jen hovor od vybraných kontaktů. Hodinkami lze hovor rovnou položit.

Nechybí ani tichý budík. Modely s 43mm průměrem mají i sekundární ciferník, který může zobrazit jiný čas, plnění denního limitu pro počet kroků, minutku či datum.

Nejlevnější jsou hodinky Nord Steel (38mm, kožený pásek), které stojí 345 eur. Naopak nejvíce zaplatíte za Apex Black (43mm, kovový tah), a to 595 eur. Na hodinky je poskytována čtyřletá záruka. Bude je možné poslat i do Česka. Prodej startuje 31. března.

Oživeno: Hodinky Kronaby se budou oficiálně prodávat i u nás. Distribuci bude mít na starost společnost 4pm. K prodeji dojde po hodinkářském veletrhu Baselworld (23. až 30. března 2017).

Krásné, s dvouletou výdrží a napůl chytré. Co umí hodinky Kronaby?
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 2 hlasů