Kritická chyba v Internet Exploreru 7

0

Pokud nevyužíváte automatických aktualizací systému Windows, pak urychleně navštivte web Windows Update. Nedávno totiž byla uvolněna záplata řešící kritický problém v Internet Exploreru 7. Ten při navštívení speciální stránky umožňuje napadení systému škodlivým softwarem.

Dle Ricka Fergusona z Trend Micro prozatím tuto chybu využívají útočníci „pouze“ ke kradení hesel k online hrám. To se ale brzy může změnit, a pokud se tedy nechcete vystavovat riziku napadení celého systému, raději ihned aktualizujte.

Microsoft rovněž důrazně doporučuje zapnout automatické aktualizace, které má stále velká část uživatelů vypnuty. Tím se obecně vystavují velkému riziku, protože lze jejich systém napadnout pomocí známých bezpečnostních trhlin, které byly již dávno opraveny.

Zdroje: Tiskové prohlášení, DailyTech

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Tak nějak nevím, ale on ten aktualizační mechanismus Firefoxu není tak úplně dokonalý, jak Mozilla tvrdí. Je sice pravda, že funguje, ale opět jde o něco, co počítá s nutností práce na počítači s oprávněními správce počítače – alespoň z mých zkušeností.

  Pokus o manuální aktualizaci Firefoxu zavoláním příkazu z nabídky ve Windows XP se standardním uživatelským účtem skončí neustálým zobrazováním hlášky o instalaci aktualizace, která se neprovede, protože dotyčný user nemá práva instalovat a provádět změny v Program Files. Pro odstranění tohoto hlášení je pak třeba hledat v profilu a měnit tam informace o aktualizaci, protože jinak se nepodaří aktualizovat ani adminovi a FF ohlásí, že aktuální verzi již instaluje. Možná už tam nějaké změny proběhly, ale vím, že ještě nedávno to takto fungovalo. Nejsem si ani jistý, zda je vůbec aktualizace nějak automaticky nabídnuta uživateli s běžným oprávněním.

  To samé na Windows Vista. Zde se aktualizace nabídne, ale opět je třeba elevace práv s pomocí UAC, což na běžném účtu vyžaduje i zadání hesla správce. Pakliže jej uživatel nezná, nemůže aktualizovat.

  Mnohem více by se mi líbil přístup, kdy by si Firefox do systému doinstaloval malou aktualizační službu, která by běžela na pozadí a sama kontrolovala a případně ihned stahovala a po restartu Firefoxu aktualizovala prohlížeč, bez jakéhokoliv zásahu uživatele, podobně jako je tomu např. u antivirů.

  Přemysl „Mr.Gentleman“ Vavroušek aka DJ.Snail

 2. Zdravim, mno tady musim dat za pravdu Frogimu. Zazil jsem ze FF si zhltnul i 500 MB v RAM. Nicmene jej pouzivam. Ja to tvrdim asi tak: Vse je lepsi nez IE. Vzdy jsem vedel, ze to co je masove vyuzivane je i masove zneuzivane. Bohuzel obcas mi pripada ze Mozilla se tomu zacina trochu blizit. Tim nechci rict ze by programatori Mozilly pracovali spatne. FF3 se mi libi vic nez 2 a mam pocit, ze maka svizneji. Takze zaver si udelejte vsichni sami.

 3. Když mi z generálkovali bednu, tak to „modré E“ hned smazali s Plochy (pro jistotu). Nejhorší je, když si IE některý program zavolá sám. MNO … tak to přepucnu CCleaner a Spybot S&Dé a zase to déé