Křížem krážem Fukušimou. Google ve Street View zachytil město duchů

0

Před dvěma lety zasáhlo Japonsko obrovské zemětřesení, silně to postihlo především prefekturu Fukušima, kde se navíc nacházela jaderná elektrárna, ze které unikla radiace. Městečko Namie-machi, které se v tamním regionu nachází, bylo celé evakuováno. Přes 21 000 lidí muselo opustit své domovy, které od té doby neviděli.

 

Starosta města je stále dotazován, kdy se už budou moci vrátit. Spojil se proto s Googlem, který na místo poslal svá auta, aby ulice nasnímala pomocí technologie Street View. Obrázky ukazují zbořené domy, loď, kterou na pobřeží zatáhla vlna tsunami, a spoustu další sutin, které od té doby nemohl nikdo uklidit. Starosta věří, že se lidé budou moci jednou vrátit. Pomocí Street Viewale chtěl obyvatelům ukázat, jak jejich domovy vypadají po dvou letech. Na webu Memories for the Future jsou pak k vidění i srovnání před a po katastrofě.


View Larger Map¨


View Larger Map


View Larger Map

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. jsem zvedav spis na desktop varianty … mam doma uz nejaky patek HD 4670 a precejen by nebylo marne ji vymenit 🙂 takže doufám, že AMD přijde s adekvátní použitelnou náhradou …. holt 2 měsíce počkat, pak už snad bude aspoň něco vidno …