Kruh se uzavřel. Dočasné příspěvky a filtry pro selfies nastoupily také do Facebooku

Nejdříve Instagram, pak Messenger a WhatsApp. Nyní se funkce pro přidávání dočasných příspěvků objevila i v hlavním klientu pro Facebook. Spolu s ní jsme dostali soubor filtrů pro focení selfies.

5
Facebook
Facebook

Kolem Facebooku je živo. Kromě toho, že nabídl funkci pro prozrazení aktuální plochy jen chvíli poté, co podobnou funkci přidal Google do svých Map, přichází další vylepšení. Nebo „vylepšení“, záleží, jak se vám novinka zalíbí. V těchto dnech je postupně uvolňována funkce, kterou Facebook vloni okopíroval od Snapchatu a kterou postupně nasazoval ve svých produktech. (Od ledna jsme ji začali vyhlížet.)

Řeč je o dočasných příspěvcích, což mohou být fotky či krátká videa. Zmizí po dni a v rámci mobilních aplikací je vidíte obvykle v horní liště. Příspěvky ovšem můžete patřičně upravit samolepkami, kreslením nebo texty. Nechybí ani řada filtrů pro váš obličej, až budete fotit selfies. Jako první se dočasné příspěvky objevily v Instagramu, pak v Messengeru, nedávno ve WhatsAppu a správně hádáte, že konečně došlo na samotného hlavního klienta pro sociální síť Facebook.

Facebook Stories
Facebook Stories

Fungují úplně stejně jako na zmíněných platformách, funkce se liší jen názvem a tím, že je nyní v klientu pro Facebook. Kruh se uzavřel a nám nezbývá, než se zeptat: proč jsou okruhy s dočasnými příspěvky oddělené? (Tj. proč nelze přidat stejný příspěvek do všech sítí, které používám.) Možná, že právě připojení napříč produkty by uživatelstvo jednotlivých služeb sblížilo. Stačilo by, kdyby to byla volitelná funkce.

Jen pro přehled: víte, jak se stejná funkce v různých službách od Facebooku jmenuje? Ne vždycky stejně:

Kruh se uzavřel. Dočasné příspěvky a filtry pro selfies nastoupily také do Facebooku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

5 KOMENTÁŘE