Které porty skutečně potřebujete?

0

Rozhodnout, které vstupy a výstupy si na těle notebooku najdou své místo, je velmi těžké. Kromě omezených prostorových možností daného notebooku jde samozřejmě i o preference cílových zákazníků.

Designér David Hill, viceprezident Lenova pro tzv. korporátní identitu a design se na blogu ptá čtenářů, jak často využívají různorodé vstupy a výstupy na svých noteboocích a navíc i které z nich by ovlivnili jejich rozhodování o nákupu. Jednoduchou anketu v anglickém jazyce najdete zde.

Anketu jsem samozřejmě vyplnil a za nejdůležitější považuji digitální video výstup – ideálně HDMI spolu doplněný analogovým D-Subem pro širokou kompatibilitu. Pak samozřejmě dostatek USB portů s vhodným rozmístěním.

Pro úzkou skupinu specializovaných uživatelů pak může být ještě důležitější sériový port nebo i S-Video pro majitele starších televizí. FireWire dnes využijete pouze pro staré DV kamery – modernější digitální kamery využívají spíše pevných disků nebo paměťových karet a k počítači je připojíte USB rozhraním. Důležitější je spíše čtečka paměťových karet, která sice mezi porty nepatří, neměla by ale na moderním notebooku chybět.

Zdroj: LenovoBlogs.com

Ohodnoťte tento článek!