Který tablet lépe přežije pád na zem nebo potopení? iPad vs. Nexus 7

0

Když si vybíráte novou elektronickou hračku, určitě vás kromě parametrů, které najdete v každé recenzi, zajímá také odolnost vašeho nového přístroje. Tu většinou prověří až delší časové období, ale zákazník potřebuje podobnou informaci získat co nejrychleji. Naštěstí existují specializované weby, které se testováním odolnosti, nebo i snahou o úplné zničení nejrůznější elektroniky, zabývají.

Zajímavé video se před pár dny objevilo na Youtube kanálu SquareTrade. Můžete si na něm krásně prohlédnout, který tablet vydrží více. Zda iPad třetí generace nebo nový Nexus 7.

Pánové tablety rozhodně nijak nešetří a hned při prvním pokusu je z rukou upustí na zem. Právě pád je totiž nejčastější příčinou poškození u tabletů. Za vítěze se dá prohlásit Nexus 7, který i díky rozložení součástek dopadl na záda, kdežto iPad přistál na zemi na pravý horní roh a došlo k viditelnému poškození displeje.

V druhém testu tablety také padaly, tentokrát šlo ale o simulaci situace, kdy by vám zařízení spadla ze stolu. Test dopadl v podstatě stejně jako v prvním případě. Nexus 7 měl lehce podřená záda, zatímco iPad díky místu dopadu opět utrpěl výrazné šrámy na displeji.

 

V třetím pokusu došlo na kontakt s vodou (také si na tabletu čtete ve vaně?). Oba konkurenti měli puštěné video, pak ale došlo k neštěstí a ponořili se do vany. K mechanickému poškození tentokrát na první pohled nedošlo, iPad reagoval na přetáčení i dotyky na displeji, bohužel ale přestal fungovat zvuk. I tentokrát si vedl lépe Nexus 7, který nepřestal fungovat ani po namočení a v pořádku byl i zvuk.

I když podobné testy nejsou vždy objektivní, SquareTrade se snažili o nasimulování reálné situace a ta ukázala, že Nexus 7 na to není s odolností vůbec špatně.

Zdroj: Square Trade

Ohodnoťte tento článek!