Kuke je menší a hezčí bateriové pouzdro pro iPhone než to od Applu. Navíc přidává úložiště

0

Loňský Smart Battery Case od Applu vzbudil spoustu úsměvů. Prakticky tím firma přiznala mizernou výdrž iPhonu 6(S) a telefon v bateriovém pouzdře navíc vypadal, jako kdyby šel s batohem někam na čundr. Apple ale nebyl prvním ani posledním výrobcem, který podobné pouzdro vytvořil. Letos na Indiegogo uspěl projekt Kuke, který láká na jednoduchý design, menší rozměry a navíc i integrované úložiště. Teď je Kuke dostupný také v Česku.

Pouzdro Kuke pro iPhone

Pouzdro zvětší půdorys iPhonu jen o pár milimetrů a v profilu má 11 milimetrů. Smart Battery Case přitom kromě tlustšího batohu přidává ještě velkou spodní bradu. Kuke obsahuje 2400mAh akumulátor a nabíjí se klasicky přes Lightning, ten zároveň slouží i jako datový konektor.

Pouzdro Kuke pro iPhonePouzdro Kuke pro iPhone 

Kapacita akumulátoru stačí, aby iPhone 6(S) dobila z nuly na 70 %. Pouzdro existuje i ve variantě pro iPhone 6(S) Plus (takové Apple nemá) a větší z telefonů nabije na 40 %. Úložiště je v kapacitě 16 nebo 64 GB. Funguje podobně jako flashky nebo čtečky pro iOS.

 

Systém nemůže k datům přistupovat přímo jako na Androidu/Windows s funkcí OTG, ale data lze z/do telefonu přenést prostřednictvím speciální aplikace. Ta si poradí s hudbou, fotkami, videem a dokumenty. Slouží také jako přehrávač/prohlížeč.

Pouzdro Kuke pro iPhone

Kuke v Česku distribuuje společnost Satomar. Pouzdra jsou v prodeji v obchodech TouchCentrum, SuperVěci, Alza, Mobil Pohotovost a Sunnysoft. Varianta s 16GB úložištěm stojí 2490 Kč, 64GB je o tisícovku dražší.

Kuke je menší a hezčí bateriové pouzdro pro iPhone než to od Applu. Navíc přidává úložiště
Ohodnoťte tento článek!