NASA TV ve 4K: Kuki u nás spouští první (nesatelitní) vysílání v Ultra HD

1

Internetová televize Kuki u nás spouští první televizní kanál v rozlišení Ultra HD, neboli 4K. Prozatím zkušebně na promopozici bude v ultra vysokém rozlišení vysílat stanici NASA TV. Zatím šlo 4K vysílání u nás přijímat pouze přes satelit (konkrétně NASA TV přes Hotbird) a Kuki je tak průkopníkem.

Internetová televize Kuki vysílá přes set-top-box některé sportovní kanály v rozlišení Full HD při padesáti plných snímcích, čímž je spolu se Sledování.TV na špici kvality. NASA TV bude prozatím v provozu celý srpen a poté se uvidí. Stanice vysílá záběry z amerického vesmírného programu, pohledy na Zemi a dokumenty o výzkumu.

Tip: Jak nejlevněji naladit HD kanály?

Tip: Kdy se vyplatí přejít na rozlišení 4K?

Kuki chce na této stanici otestovat zájem lidí o vysoké rozlišení. Televizorů s tímto rozlišení je na našem trhu již celkem dost, naprostá většina uživatelů ale přijímá signál přinejlepším ve Full HD, spíše pak v 720p a SD. Rozlišení Ultra HD také doposud většina operátorů spíše odmítala, jelikož jsou s tím spojené vyšší náklady, a za vyšší kvalitu obrazu zákazníci nechtějí platit. Uživatele, kteří se spokojí s Barrandovem v SD, těžko nalákáte na kvalitu.

kuki NASA UHD
NASA TV

NASA TV v ultra vysokém rozlišení od Kuki vám bude fungovat na na 4K televizorech s Android TV, případně na konzoli Nvidia Shield. Set-top-box od Kuki tuto schopnost nemá (umí nejvýše Full HD) a pro mobilní vysílání (ač například Sony Xperia XZ2 Premium má 4K displej) bude NASA TV také vysílat jen v rozlišení Full HD. Na mobilech ale 4K stejně nerozeznáte. Doufejme, že Kuki vydrží a díky tomu se přidají i další operátoři.

partnerem rubriky IPTV je společnost CETIN a ZrychlujemeČesko.cz

NASA TV ve 4K: Kuki u nás spouští první (nesatelitní) vysílání v Ultra HD
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (81.18%) 17 hlasů

1 komentář