Kulaté chytré hodinky Moto 360 budou možná efektní, ale ne moc praktické

0

Google na svém blogu zveřejnil příspěvek týkající se vývoje miniaplikací pro chytré hodinky se systémem Android Wear. Na fotkách ukázal také funkční prototypy prvních známých modelů LG G Watch a Motorola Moto 360.

Motorola Moto 360 LG G Wear
Motorola Moto 360 | LG G Wear

Ty druhé na čerstvém snímku vypadají trochu jinak, než Google prezentoval dříve. Na ruce působí mohutněji a celkově už nejsou taky sexy. Za což ale může i technicky nekvalitní fotka a špatné zvolený screenshot. No, je to stále jen prototyp.

 

Vývojáři také ukázali obrázky vzorové aplikace podle toho, jak budou vypadat na kulatém a jak na hranatém displeji. Přizpůsobení kulatému prý není taková věda, jak čekali. Úprava osmi obrazovek trvala méně než hodinu. Ale jak je vidět, ne všechno se na kulatý (přesně kulatý není, dole je kruhová úseč) vejde. Grafika se musí vycentrovat a text na řádcích mimo střed utíká mimo displej. Analogové hodiny nebo kompas na nich rozhodně budou vypadat efektně, ale všude jinde s nimi bude problém.

Snímky obrazovek v Androidu Wear

Magazín Phandroid se už ve zdrojích šťoural trochu podrobněji a vypátral, jak vypadá bootovací obrazovka hodinek. Obsahuje nový logotyp Android, jestlipak se objeví i v nadcházející verzi systému pro mobily a tablety…

Phandroid také vykradl obrázky na pozadí nebo grafiku z aplikací a zjistil další parametry G Watch (u Moto 360 budou beztak podobné). V hodinkách je čtyřjádrový čipset Snapdragon 400 (MSM8226), systémem je Android 4.4W (W jako Wear) a hodinky Google označuje jako Dory (rybka z Hledá se Nemo). Pomocí vodních zvířat Google obvykle označuje Nexusy a jiná referenční zařízení.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. K tomu jsem našel zajímavý a řekl bych trefný komentář: “

    SteveCologne said WHAT REALLY ANNOYS ME WITH iOS7 Fact is, 99.9 percent of the current owners of iOS devices have chosen and bought their products with iOS-versions BELOW 7. All these versions were quite similar in usability and design. These users have chosen and bought their devices BECAUSE of the approved and well known iPhone look and feel BELOW Version 7. Up to now, these users are used to frequent improvements to the iOS which formerly extended the functionality, usability and the security of iOS. These users did not at any time expect any major changes in design nor in usability. But what did Apple do now? If users do not like the new design – and users have the right to chose because they paid a lot of money for the devices – these users are cut off from all future improvements and from all future security updates. So, for me it’s like a kick in the ass of the customers who made Apple what it is now. The nearly biggest player in the Mobile Phone Market. Please, please, you all in the Board of Directors at Apple: Think about it! Take care of your customers!”
  2. Podle me kecy, zavist a taktika nekale souteze. China farmers na forech paid by samsung treba? Whatever.
    Ios7 pouzivam denne x hodin bez nejmensich problemu. Ba naopak, vetsi kontrast vitam treba. “Look” hodnotim kladne. Spatne mi vazne neni. Predchozi iosy se mi take libily, ale ted mam pocit, ze mam novy telefon, i kdyz stale jen 4ku. Pro me zdarma bonus od apple. Sem spokojeny a do 5s rozhodne pujdu. Muj nazor.