Kulatých 43 palců od NEC

0

Potřebujete velkou pracovní plochu a momentálně jste odkázáni na soustavu několika LCD panelů, přičemž vás neustále obtěžuje „přecházení“ přes jejich plastové rámečky? Řešením pro vás může být zbrusu nový monitor NEC CRV43. Tento velikán s poměrem stran 3,2:1 a úhlopříčkou 43 palců zastane práci minimálně dvou obyčejných monitorů.

A protože na tak širokou plochu by se koukalo velmi nepohodlně, panel je tvarovaný do oblouku. Povězme si nyní o jeho parametrech. Slabinou zahnuté obrazovky se zdá být rozlišení: 2880 × 900 pixelů dává dohromady značně menší plochu, než klasické třicetipalcové panely. Výrobce udává jas 200 cd/m²; monitor používá dynamický kontrast, takže číslo 10 000:1 nám o jeho skutečných schopnostech moc neřekne. Podezřele vypadá také odezva, tu NEC udává jako 0,02 ms. Tu má na svědomí skutečnost, že se nejedná o klasické LCD, ale o soustavu zřejmě tří nebo čtyř DLP projektorů, které vytváří obraz zpětnou projekcí na zakřivenou plochu.

Vedle vskutku bleskurychlé odezvy je další výhodou panelu široký barevný gamut. Podle oficiálních specifikací je pokryto 100 % spektra sRGB a 99,3 % Adobe RGB. Co se konektivity týče, CRV43 lze připojit přes DVI nebo HDMI 1.3. Monitor slouží také jako USB hub.

NEC CRV43 má dorazit do obchodů v průběhu července/júla. Výrobce jej kryje tříletou zárukou. A to nejlepší jsem si samozřejmě nechal na konec: za tento monitor vysypete 7999 dolarů, čili více než 150 tisíc korun.

Zdroj: Slashgear

Kulatých 43 palců od NEC

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte