Kuriozita: Uživatel Xboxu žaluje Microsoft o 500 miliard dolarů!

0

Ano, čtete správně – miliard. Částku, která by položila Microsoft, Apple i Google dohromady, požaduje David Stebbins jako náhradu škod, jež mu členství v Xbox Live způsobilo.

Muž z amerického Arkansasu tvrdí, že 6. května poslal Microsoftu zprávu, že chce „jednostranně změnit podmínky používání služby Xbox Live“. Ve zprávě dále bylo, že pokud Microsoft nepřijme jeho podmínky (vlastně ani neznáme jaké) do 10 dní, automaticky budou přijaty. Tedy mlčení znamená souhlas.

Microsoft jeho žádost ignoroval (ani nerozvázal smlouvu, na což měl nárok) a Stebbinsovi tímto způsobem vznikla škoda. Firma se k situaci nechtěla vyjádřit. Jak píše Neowin, Stebbins se o podobné kličky v podmínkách používání pokusil několikrát u jiných společností, vždy ale byla jeho žaloba smetena ze stolu.

Motivem k žalobám prý není obtěžování, ani zbohatnutí, ale ukázat firmám, aby hrály fér. Když třeba Microsoft změní podmínky, zákazník automaticky souhlasí s jejich změnou tím, že službu dál používá. Přitom ty podmínky téměř nikdo nečte. Stebbins udělal to samé, ale z druhé strany.

Je úplně jasné, že ani z tého žaloby nic nebude. Na to je prostě 500 miliard příliš velké sousto. Zrovna nedávno jsme psali o korejských žalobách vůči Applu, kde uživatelé požadovali tisícidolarová odškodnění kvůli sledování polohy. Tyto případy mají šanci na úspěch právě proto, že jsou částky položeny rozumně. Jako dodatek jsem vložil větu, že v Americe by kvůli takových případů létaly miliony. No, dnes jsou to už miliardy :-).

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!