Kvalita videa se zase zvedá. Netflix v Evropě postupně zvyšuje přenosovou rychlost

Všimli jste si, že už vám Netflix zase běží v plné kvalitě? Je to možné, firma postupně navrací provoz služby do normálního stavu.

3

Lehce za polovinou března, kdy v Evropě naplno začal řádit koronavirus, Netflix – a po něm i ostatní – vyslyšel prosby a snížil kvalitu streamovaného videa, aby ulehčil internetové infrastruktuře. Po zhruba dvou měsících se situace začíná navracet k normálu. Spolu s tím, jak některé země uvolňují opatření proti viru, Netflix opět sítí pouští obraz v plnohodnotné kvalitě.

V případě, že si předplácíte nejvyšší tarif a na pořady se díváte na televizoru s rozlišením 4k, oceníte naplno dané rozlišení včetně HDR (tam, kde je dostupné). V tomto případě by plná kvalita měla znamenat přenosovou rychlost až 15 Mb/s. Plnou kvalitu ale neuvidí hned všude. Firma reaguje na lokální situace.

Pouští k vám Netflix už zase obraz v plné kvalitě?

Na návrat k normálu poukázalo Gizmodo, kterému Netflix poskytl krátké vyjádření. Podle něj spolupracuje s poskytovateli internetového připojení, aby nabídli dostatečnou kapacitu. Jen za poslední měsíc prý kapacitu navýšili čtyřnásobně. Bohužel se jedná o údaj bez dalšího kontextu, takže reálně nevíme, co to znamená. Tedy nevíme, kde a v jakém objemu se daří kapacitu navyšovat.

Zdroj: Gizmodo via Neowin

Kvalita videa se zase zvedá. Netflix v Evropě postupně zvyšuje přenosovou rychlost
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlasů

3 KOMENTÁŘE

    • To jsem popletl, Star Trek Discovery byl vždy FHD, a dnes je stále na polovičním datovém toku, ale nové věci ve 4K, když se začalo psát o omezování, někdy před měsícem, dvěma, byly stále na původním datovém toku.

  1. Za mě teda posledního půl roku veškeré nové filmy a speciálně seriály jsou v příšerné obrazové kvalitě. Myslím si že Netflix není schopen u nových titulů zajistit kvalitní vysílání pro všechny najednou. Mám přípojku wifi 50/20.