Kvíz: Poznáš technologické vychytávky, bez kterých se žádné „devadesátkové“ dítě neobešlo?

  6
  Devadesátky
  Devadesátky

  Tvořily nedílnou součást našeho dětství, z kapesného jsme na ně šetřili klidně i celý rok, a když už jsme je konečně měli, tak nám je rodiče a učitelé s oblibou zabavovali, protože věděli, že takový trest na nás zkrátka velmi dobře funguje. Kdo tehdy všechny tyto technologické vychytávky měl, patřil zaručeně mezi nejoblíbenější děti ve třídě. Vzpomínáte?

  Share the quiz to show your results !


  Just tell us who you are to view your results !

  Kvíz: Poznáš technologické vychytávky, bez kterých se žádné „devadesátkové“ dítě neobešlo? Mám %%score%% z %%total%% správně
  0%
  Kvíz: Poznáš technologické vychytávky, bez kterých se žádné „devadesátkové“ dítě neobešlo?
  Ohodnoťte tento článek!
  3.7 (73.33%) 3 hlasů

  6 KOMENTÁŘE

   • U nás existovala služba Radiokontakt Operátor (1994?), která umožnila vyslat v RDS signálu FM typicky nadiktované telefonní číslo, na které se má volat zpět. Stálo to 580Kč za měsíc a zpráva byla vysílána snad třikrát (během 20ti minut), takže když člověk jel např. celou trasu metra A, musel poté telefonicky na povrchu ověřit, že ho v mezidobí nikdo nescháněl.

  1. Díky za pěkný kvíz! I když fakt, že byl pro mě neuvěřitelně jednoduchý a především to, že některé z uvedených věcí mi doma leží v plně funkčním stavu (Nokia 5110, vypalovačka, walkman, discman…), jsou pro mě jen smutným připomenutím, jak moc jsem starý… 😄

  2. 9/10 – Nokia 5110 mne dostala, to bude tím, že v té době jsem měl americkou Motorolu a tento telefon se mi vyhnul, na druhou stranu na Nokii 3310, nebo 3311 jste narazili na každém rohu.

   S diskmenem mám špatné zkušenosti, pokud nebyl úplně vodorovně, tak se v něm zasekávali CD, takže se dal používat, jenom když ležel někde na stole, nebo na podezdívce. Nicméně po připojení bateriového repráčku se dal použít venku jako zvuková kulisa.

   Gameboy Color byla úplná klasika, ještě si pomatuji na ty hodiny hraní Mária a Pokemon Yellow.

   Pager znám velice dobře, protože otec pracoval v AČR a když měl pohotovost, tam měl nařízeno nosit ho pořát s sebou. Občas nám různé výlety překazilo pípání a následné hledání nejbližšího telefoního automatu.