Kvíz: Poznáte rok vydání hry podle její grafiky?

  2
  shutterstock 1135885097
  shutterstock 1135885097

  Současné video hry vypadají ve srovnání s těmi, jež byly vydány před dvaceti lety, úplně jinak. Jejich grafické zpracování se posunulo do zcela jiných dimenzí, a proto dnes připomínají hrané filmy spíše než cokoliv jiného. Připomeňte si prostřednictvím našeho kvízu, jak se postupem času změnila grafika, a zjistěte, zda dokážete na základě screenshotu určit přesný rok vydání konkrétní hry.

  Share the quiz to show your results !


  Just tell us who you are to view your results !

  Kvíz: Poznáte rok vydání hry podle její grafiky? Mám %%score%% z %%total%% správně
  0%

   

  Kvíz: Poznáte rok vydání hry podle její grafiky?
  Ohodnoťte tento článek!
  2.8 (56.92%) 13 hlasů

  2 KOMENTÁŘE

  1. jedna hra z osmdesátek (a ještě úplně triviální), žádná z devadesátek, nic z Amigy/Atari/C64/Spectra, zato přehršel sportovních nesmyslů, odlišených letopočtem. Tentokrát to je spíše slabší kvíz.

  2. Souhlasím, že toto se moc nepovedlo. Nápovědy jsou tak obsáhlé, že to s nadpisem nemá nic společného a hádá se hra, nikoli rok vydání dle grafiky. U toho NHL jsem osobně tipoval 04, protože od 04 to mělo stejný engine až do svého konce (na PC). Screenshoty nelze rozkliknout do plné velikosti, takže jestli jde o Flight Simulator X nebo 04, FIFU 17 nebo starší, člověk nedokáže z toho maličkého obrázku říct. Takže hádání dle popisu. Takto to nemá moc koncept. Za mě to mohlo být vzato třemi způsoby. První: Hry, které ve své době způsobily významnou grafickou (r)evoluci nebo jinak přispěly, byly zvlášní – Wolf, Tomb Raider, Delta Force (a jejich voxel engine), Quake, Unreal, Far Cry, Doom 3, Half-Life 2, TES IV, Crysis atd. . Druhý: Využít typicky používaných enginů dané doby a dle toho hádat tituly (Quake 2/3 engine, Unreal 1,2,3, CryEngine apod.) – a optimálně to zkombinovat se třetí variantou – Třetí: vzít méně známé tituly, kde to nejde hádat dle hry.