Kyocera Echo: když jeden displej nestačí

0

Japonská Kyocera připraví pro amerického operátora Sprint dvoudisplejový smartphone Echo. Druhý displej je stejně velký jako ten první, oba mají úhlopříčku 3,5 palce a rozlišení 480 × 800 px. To je značný rozdíl oproti Samsungu Continuum, který má jako druhý displej pouze informativní proužek. Ale pomalu se dostáváme do budoucnosti, kterou nastínil třeba koncept tří displejů – Flip.

Kyocera Echo běží ve čtyřech režimech: s jednou aktivní obrazovkou, tablet mode (roztažená plocha), optimized mode (jedna aplikace chytře využije obou displejů) nebo simul-task mode (na každém displeji jiná aplikace).

Echo se nejvíce podobá tabletbooku Acer Iconia. Uvnitř se ale jedná vcelku o obyčejný telefon s 1GHz Snapdragonem, 512 MB RAM a další výbavou hodnou high-endu roku 2010. Netradiční konstrukce se ale podepsala na rozměrech 115 × 56,5 × 17,2 mm a hlavně hmotnosti 193 g. Při aktivovaném druhém displeji také přímo úměrně vzroste spotřeba. A pokud jste to z obrázku nepoznali, Echo používá Android 2.2.

Kyocera zamíří na trh na jaře, avšak kvůli síti CDMA od Sprintu je tento telefon pro střední Evropu nezajímavý. Jedině, že by Japonci vydali i verzi pro GSM/UMTS.

Kyocera EchoKyocera Echo, zdroj: Sprint

Zdroj: TechConnect Magazine

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář