LaCie Rugged: série odolných externích disků se rozrostla o 1 TB SSD

0

LaCie je prémiovou značkou společnosti Seagate a nabízí především externí disková zařízení a serverová řešení. Nyní LaCie doplnila řadu odolných externích disků Rugged 1TB modelem, který těží z vlastností flash pamětí. Oproti stávajícímu modelu, jež využívá klasické plotny, je tato novinka prosta pohyblivých částí a notně se zvýšila také její přenosová rychlost.

LaCie Rugged 1 TB SSD

LaCie Rugged 1 TB SSD LaCie Rugged 1 TB SSD

Nový externí disky dosahuje rychlosti čtení 387 MB/s a vystačí si pouze s jedním USB 3.0 respektive Thunderboltem. Vysokou přenosovou rychlost a relativně velkou kapacitu ocení především fotografové nebo kameramani, potažmo všichni, kteří pracují s velkými soubory a potřebují je mít u sebe i na cestách.

Zatím tedy disk nepřinesl nic zhola převratného, čím by výrazně vystrčil USB z davu (rozuměj chuchvalce kabelů v šuplíku či pod stolem). Hlavní devízou disku je však jeho odolnost. Co se prachu a vody týče, splňuje certifikaci IP54, tedy je odolný vůči prachu a pocákání vodou. Dále disk obstojí při pádu ze dvou metrů a měl by mít zvýšenou odolnost vůči vibracím a nárazu.

 

LaCie Rugged 1 TB SSD by měl být dostupný během tohoto měsíce za $949.99, což v přepočtu činí zhruba 24 000 Kč.

Dosavadní nabídka série Rugged nabízí 256GB SSD za 7700 Kč, 500GB SSD za 12 400 Kč, 1TB HDD za 4800 Kč a 2TB HDD za 6900 Kč. Disky bývají k dispozici ve verzi s USB 3.0 nebo s Thunderboltem.

Zdroj: LaCie 1, 2

Ohodnoťte tento článek!