Lamptron CM615: regulátor větráků s dotykovým LCD a vzdálenou správou

0

Společnost  Lamptron představila nový přírůstek do své početné rodiny regulátorů ventilátorů. Jde o model CM615, který dokáže obsluhovat šestici aktivních prvků.

Hliníkové tělo Lamptronu CM615 je určeno pro montáž do 5,25″ pozice skříní. Ve své vnitřní části obsahuje šestici třípinových konektorů pro stejný počet ventilátorů. Řadič regulátoru je napájen jedním čtyřpinovým Molex konektorem a pro každý výstup poskytuje 15 W. Komunikaci se základní deskou obstarává vnitřní USB 2.0/1.1 konektor.

Zajímavým prvkem je velký dotykový displej, který zabírá prakticky celý přední panel zařízení. S jeho pomocí je možné neustále sledovat teploty a rychlost otáček jednotlivých ventilátorů, které lze dotykem snadno měnit. Zvolit lze mezi stabilní rychlostí, nebo proměnlivými otáčkami pro udržení zvolených teplot.

 

Ovládání je možné dokonce i v případě, že při počítači přímo nesedíte. CM615 totiž kromě ukládání historie umožňuje i streaming a vzdálenou správu. S pomocí přikládaného softwaru (pro Windows XP, 7 a 8) se můžete k zařízení prostřednictvím internetu připojit i na dálku a v grafickém rozhraní programu napodobující dotykový displej sledovat aktuální stav a nastavovat vše potřebné.

Lamptron CM615 by měl být v brzké době dostupný za cenu 79 EUR, což je při aktuálním kurzu a započtení DPH necelých 2500 korun.

Zdroj: DV Hardware, Lamptron Facebook

Ohodnoťte tento článek!