Lancool First Knight, nová série skříní oblíbeného výrobce

0

Značka Lancool, známá svým spojením s předním výrobcem počítačových skříní, firmou Lian Li, představila novou sérii skříní First Knight. Momentálně obsahuje tři modely, při pozornějším prohlížení specifikací a fotek však zjistíte, že se prakticky jedná pouze o modely dva.

Lancool PC-K57 se snaží svým vzhledem evokovat helmu středověkého drakobijce. Šasi je vyrobeno stejně jako bočnice a horní díl ze SECC ocele. Čelo je bohužel jen plastové. Do skříně vložíte základní desky standardu ATX, Micro-ATX a Mini-ITX. Do další výbavy patří tři externí pozice pro 5,25“ zařízení, klec s orientací dle vašeho výběru na maximálně tři 3,5“ a dva 2,5“ disky s antivibračním uchycením.

Lancool First Knight

Chlazení je zajištěno předním 140mm ventilátorem s prachovým filtrem a jedním 120mm ventilátorem na zadní straně skříně. Instalaci vám usnadní bezšroubková montáž optických mechanik a zdroje, navíc jsou veškeré šrouby dodávány s velkou hlavou. Nejednoho potěší systém na zkrocení kabeláže, nebo možnost osadit až 415 mm dlouhou grafickou kartu (do pozice bez klece na disky). Na čelním panelu je společně s audio konektory vyveden jeden USB 3.0 a jeden USB 2.0 port.

Lancool First Knight

Cena by se měla pohybovat kolem 90 USD, což odhadem znamená zhruba 2700 Kč.

Modely Lancool PC-K63 a PC-K59 se od sebe liší jen v několika detailech. Oba modely jsou vyrobeny kompletně z SECC ocele, čelo je jako v předcházejícím případě ale jen plastové. Vnitřní uspořádání mají společné, prvně jmenovaný model je však i uvnitř nabarven na černo.  Skříně pojmou ATX, Micro-ATX a Mini-ITX desky, tři 5,25“ zařízení, celkem šest 3,5“ a čtyři 2,5“ zařízení ve dvou klecích shodných s modelem PC-K57.

Maximální délka grafické karty je buď 285 mm, nebo v případě odebrání klece na disky celých 415 mm. Ani zde nechybí systém na organizaci kabeláže. Při instalaci se kompletně obejdete bez nářadí. Čelní konektory jsou totožné s předchozím modelem, pouze přibyl eSATA port. Obě skříně jsou chlazeny dvojicí 140mm ventilátorů s prachovým filtrem v čele a jedním 120mm ventilátorem za zadní straně.

Lancool First KnightLancool First Knight

Hlavní rozdíl tkví v pravé bočnici a ventilátorech. PC-K59 je decentnější, bez okna v bočnici a bez svítících ventilátorů. Místo průhledného okna je na pravé bočnici systém pro uchycení přídavných ventilátorů. Oproti PC-K63 jí naopak chybí dva 140mm ventilátory na vrchu.

Lancool First Knight

Lancool First Knight

Cena je pro každý model různá, verze bez okna vás vyjde zhruba na 109 USD (3200 Kč), verze s oknem na
133 USD (4000 Kč).

Lancool First Knight

Zdroj: techpowerup.com, lancoolpc.com

Lancool First Knight, nová série skříní oblíbeného výrobce

Ohodnoťte tento článek!