Last.fm možná unikla hesla, všem doporučuje změnu hesla

0

LinkedIn a eHarmony nejsou jedinými sítěmi, které tento týden řeší bezpečnostní problémy. Uživatelé britské hudební sociální sítě Last.fm jsou na hlavní stránce varováni, že by si měli změnit heslo.

lastfm-hesla

Oznámení o úniku hesel

Oznámení o problému je vydáno na speciální stránce, kde se můžeme dočíst, že právě probíhá vyšetřování bezpečnostního problému, nejspíš došlo k úniku hesel. Last.fm proto všem důrazně doporučuje změnu hesla, a to i v případě jiných služeb, pokud k nim používáte stejné přístupové údaje.

Oživeno: Na internetu kolují informace, že k úniku dat došlo už dříve, pravděpodobně v roce 2010 nebo 2011. Celkem mělo uniknout 17,3 milionu hesel v MD5, útočníkovi se mělo podařit rozlousknout více než 95 % z nich. Zatím neexistují žádné důkazy, že by úniky hesel z Last.fm a LinkedIn měly nějakou souvislost.

 

 

 

Další vývoj situace můžete sledovat na oficiálním Twitter účtu, nebo ve speciálním vlákně na diskuzním fóru.

Last.fm možná unikla hesla, všem doporučuje změnu hesla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ja popravde nepochopil uvod clanku … vyrobci se boji – ok … IE jedinym regulernim prohlizecem? Co tim autor myslel? …Vyrobci by si museli poradit s WinRT? Ano, pokud chteji prohlicez pro ARM ci Metro obecne… K Win32 ma pristup jen MS? A ja myslel, ze ho mam taky uz vice nez dekadu -> chtel snad autor rict, ze aplikace pro METRO psana pomoci WinRT API nemuze soucasne volat Win32 API? … pokud ano, odpovidam „no a?“ …

    neznalost zrejme probouzi mnohe vasne a ctenari i pisatele by snad mohli nabyt dojem, ze pokud nemuzu volat Win32 API, zrejme sem totalne v haji ….v realite se treba ja, programovanim pro windows se zivici, vyhejbam potrebe pouzivat Win32 uz radu let a budu radsi uzivat WinRT – zejmena pokud mi spoji dva svety – moderni vyssi objektove jazyky + vykonost odpovidajici aplikacnimu rozhrani operacniho systemu