LinkedIn a eHarmony nejsou jedinými sítěmi, které tento týden řeší bezpečnostní problémy. Uživatelé britské hudební sociální sítě Last.fm jsou na hlavní stránce varováni, že by si měli změnit heslo.

lastfm-hesla

Oznámení o úniku hesel

Oznámení o problému je vydáno na speciální stránce, kde se můžeme dočíst, že právě probíhá vyšetřování bezpečnostního problému, nejspíš došlo k úniku hesel. Last.fm proto všem důrazně doporučuje změnu hesla, a to i v případě jiných služeb, pokud k nim používáte stejné přístupové údaje.

Oživeno: Na internetu kolují informace, že k úniku dat došlo už dříve, pravděpodobně v roce 2010 nebo 2011. Celkem mělo uniknout 17,3 milionu hesel v MD5, útočníkovi se mělo podařit rozlousknout více než 95 % z nich. Zatím neexistují žádné důkazy, že by úniky hesel z Last.fm a LinkedIn měly nějakou souvislost.

 

 

 

Další vývoj situace můžete sledovat na oficiálním Twitter účtu, nebo ve speciálním vlákně na diskuzním fóru.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ja popravde nepochopil uvod clanku … vyrobci se boji – ok … IE jedinym regulernim prohlizecem? Co tim autor myslel? …Vyrobci by si museli poradit s WinRT? Ano, pokud chteji prohlicez pro ARM ci Metro obecne… K Win32 ma pristup jen MS? A ja myslel, ze ho mam taky uz vice nez dekadu -> chtel snad autor rict, ze aplikace pro METRO psana pomoci WinRT API nemuze soucasne volat Win32 API? … pokud ano, odpovidam „no a?“ …

    neznalost zrejme probouzi mnohe vasne a ctenari i pisatele by snad mohli nabyt dojem, ze pokud nemuzu volat Win32 API, zrejme sem totalne v haji ….v realite se treba ja, programovanim pro windows se zivici, vyhejbam potrebe pouzivat Win32 uz radu let a budu radsi uzivat WinRT – zejmena pokud mi spoji dva svety – moderni vyssi objektove jazyky + vykonost odpovidajici aplikacnimu rozhrani operacniho systemu