Last.fm předělalo rádio. Teď raději uživatelům pouští klipy z YouTube

0

Každý velký hudební fanda si zaznamenává statistiku poslechů pomocí služby Last.fm. Ono sledovat, co jste nejvíce poslouchali během v posledním měsíci či roce je zajímavější, než se zdá. Před více než rokem provozovatel Last.fm ve spoustě zemí vypnul či omezil možnost bezplatně poslouchat rádio, resp. tuto možnost v některých případech odebral dokonce i předplatitelům.

Tip: „Scrobblování“ hudby z YouTube. Nešiďte statistiku na Last.fm

Tentokrát autoři s rádii opět experimentují, ale úplně jiným způsobem. K poslouchání totiž využívají YouTube. Nový hudební přehrávač se nachází ve fázi beta. Ačkoli funkcionalita se prakticky nezměnila, ostatně pořád do reproduktorů pouští hudbu, zdroj je jiný. A obvykle také vidíte hudební klip. Zájemcům se po přihlášení objeví v horní části stránky odkaz na zkušební verzi přehrávače.

 

Last.fm ke změně přikročilo zřejmě z důvodu hledání dalších úspor. V oblasti streamování je aktuálně velmi plno a autoři zápasí s realitou, aby zůstali relevantní. Statistiky jim jdou, zato na přehrávání lidé používají Spotify nebo např. Rdio. Otázkou zůstává, jestli hudební klipy z YouTube nenabídnou nižší kvalitu zvuku. Navíc, ty si pustíte přímo na webu YouTube. Na druhou stranu Last.fm dovede přehrávat rádia podle vašeho vkusu a požadavků.

Betu si vyzkoušejte klidně i vy. Když zdroj poskytuje muziku bezplatně, nemusí být v takové míře aplikována teritoriální omezení. Má další rádio zdarma a pro celý svět se šanci uchytit?

Zdroj: TNW

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. „ARM nicméně kontruje, že její jádra dosahují srovnatelného výkonu a spotřeby při daleko menším počtu tranzistorů“ – maju tiez dobre marketingove oddelenie, vraj zrovnatelny vykon :-). Na to aby mali ARM taky vykon ako x86 by museli byt vacsie a mat vyssiu spotrebu, takze cela ta ich akoze vyhoda tym padom prestava byt aktualna. Plus koho v tabletoch a mobiloch zaujimaju nejake tranzistory…

  2. Asi ťa veľmi hnevá, že si tam nemal posledné slovo, čo? 😀

    Ale vážne, podľa mňa je „neco špatně“ aj preto, že ty ešte stále môžeš prispievať. Neobhajujem stratosovu frekvenciu prispievania, ani jeho názory, ale obaja ste sa tam vyznamenali podľa mňa rovnako, a mne teda príde divné, aby si mal právo sa dožadovať jeho zabanovania (rozumej, aby týmto tvojim výkrikom niekto kompetentný venoval pozornosť). A to aj vtedy, ak by si bol ochotný byť zabanovaný spolu s ním.