Před 12 lety v Británii vznikla služba, která hodně změnila systém, jakým lidi na počítači poslouchají muziku. Last.fm si zaznamenával, které skladby si pouštíte, z těchto dat dělal statistiky, hodnotil váš vkus, porovnával jej s ostatními uživateli a na tomto základě vám doporučil novou hudbu.

Import do Spotify spustíte klepnutím na tlačítko pro přehrávání
Spotify + Last.fm

Služba se postupně naučila hudbu také přehrávat. Její rádio dlouhou dobu fungovalo i u nás, ale koncem roku 2012 se provozovatelé rozhodli nabídku ukončit s výjimkou osmí zemí světa, kde rádio zůstalo zachováno. Ani to už brzy nebude platit, k 28. dubnu Last.fm vypne všechny vlastní streamingové funkce. Jedinou hudbou, která na stránkách služby poběží, bude ta převzatá ze Spotify nebo YouTubu.

 

Konkurence je už příliš velká, což přiznávají i provozovatelé. Jedním dechem pak dodávají, že se vrátí k tomu, co umí nejlépe: scrobblování, doporučování a pomoci s objevováním nové hudby. Bude to ale dnes stačit, když s doporučovat novou hudbu umí i konkurence, která navíc dovede hudbu také streamovat (Spotify, Google, Rdio, Pandora…)?

Zdroj: Last.fm

Ohodnoťte tento článek!