Last.fm bude od poloviny ledna měnit podmínky pro přehrávání rádia. Rádio je u nás zatím dostupné pouze pro předplatitele, to se ale od 15. ledna změní. Pokud používáte Last.fm pouze v základní verzi pro zaznamenávání toho, co posloucháte, změny se vás nijak nedotknou.

Rádio budou moct lidé používat pouze v osmi zemích světa. V USA, Anglii a Německu přehrávání zatím funguje pro všechny uživatele zdarma, tuto možnost ale budou mít v desktopové aplikaci od poloviny ledna jen předplatitelé. Streamování bude na webu fungovat i nadále zdarma, přibudou ale reklamy.

Last.fm vypne rádio ve většině zemí
Last.fm vypne rádio ve většině zemí

V Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandě a v Brazílii k žádným změnám nedojde, rádio tam je a bude zase jen placené. V ostatních zemích světa rádio skončí úplně. Last.fm mění dostupnost streamování hlavně kvůli licenčním podmínkám.

Představitelé Last.fm v oficiálním prohlášení píší, že stále chtějí mít možnost streamovat hudbu pro co největší množství lidí, ale za předpokladu, že to pro společnost bude finančně výhodné. V budoucnu tedy lze očekávat, že se rádio možná do některých zemí opět vrátí, záleží jen na tom, jak se společnost dohodne s vydavateli.

Pokud ale nejste předplatitelé, změny se vás nijak nedotknou. Last.fm stále bude nabízet zdarma generování osobních statistik a doporučování nových interpretů na základě toho, co posloucháte. Jen u nás asi nebude mít smysl platit si předplatné, mít možnost vidět, kdo navštívil váš profil a mít přístup k beta verzím některých funkcí je za tři eura měsíčně pořád málo.

 

Zdroj: Last.fm

Ohodnoťte tento článek!