LastPass má nástroj pro dvoufázové přihlášení. Generuje kódy, zobrazuje oznámení

0

Pokud u některých svých online účtů používáte dvoufázové ověření při přihlašování, můžete k tomu nyní používat nový nástroj z dílny známého LastPass. Správce hesel, který je snad opravdu všude, což ovšem patří k jeho výhodám, sám dvoufázové ověření používá. Nic vám nebrání v tom, abyste nástroj spárovali s dalšími online účty. LastPass Authenticator je dostupný jak pro iOS, tak pro Android a dokonce pro Windows Phone.

LastPass AuthenticatorLastPass AuthenticatorLastPass Authenticator
LastPass Authenticator ve verzi pro Windows Phone

Oproti některým jiným řešením má výhodu v tom, že podporuje kromě klasického generování šestimístných kódů, které opisujete, a jejich případným doručováním formou SMS, také potvrzení přihlášení formou notifikace. Ve chvíli, kdy se např. na počítači pokusíte ke svému účtu přihlásit, vyskočí na mobilu upozornění, kde klepnutím přihlášení ke službě buď potvrdíte, nebo zamítnete. Obejdete se tak bez opisování kódů.

 

Ale pozor, podpora pro jednoduché schvalování přihlašování přes notifikaci funguje pouze pro přihlašování k účtu LastPass. Vývojový tým pro Android Police potvrdil, že tokeny se nesynchronizují s jinými zařízeními, zůstávají tak pouze v zařízení. Je to bezpečnější volba, protože víte, že vaše zařízení bude jediné schopné generovat kódy.

Zdroj: The LastPass Blog via Android Police

Ohodnoťte tento článek!