Známý správce hesel podražil. Lastpass stojí tři dolary měsíčně

Pod novým majitelem došlo ke změnám podoby tarifů několikrát. Tentokrát přišlo další zdražení.

20

Každá služba se musí nějak živit. Historie cenotvorby služby Lastpass je v tomto ohledu zajímavá. Ještě na podzim 2016 bylo možné službu používat zdarma i na mobilech. Předtím jste si museli vybrat, na jakém typu zařízení ji budete používat bezplatně. Aspoň pokud jste stáli o synchronizaci. (Smartphony jsou podporovány od roku 2015.) V té době stálo roční předplatné 12 dolarů, resp. dolar měsíčně.

V listopadu 2016 bylo především zrušeno omezení synchronizace bezplatného účtu, které vylučovalo synchronizaci napříč různými typy zařízení. V srpnu 2017 přišlo zdražení předplatného na 24 dolarů ročně, tj. dva dolary měsíčně, a k osekání některých bezplatných funkcí včetně těch placených – synchronizace napříč zařízeními nicméně zůstala bezplatná. Přiznávám, že další nedávné zdražení ušlo mé pozornosti; upozornil na něj Martin Brinkmann.

Tip: LastPass v roce 2015 koupila kontroverzí společnost LogMeIn

Teď už LastPass stojí tři dolary měsíčně (2,63 eura), resp. 36 dolarů ročně. K tomu zaplatíte daň, takže vás předplatné vyjde na téměř 44 dolarů. Změna vešla v platnost 7. února 2019. Vztahuje se k novým účtům, stávajícím předplatitelům a předplatitelkám pak byla nebo bude účtována s obnovou předplatného, která proběhla nebo teprve proběhne od uvedeného data. Rodinám LastPass nabízí předplatné pro šest účtů za 48 dolarů ročně (čtyři dolary, resp. 3,52 eura měsíčně). Tentokrát k funkční změně služby nedochází.

Známý správce hesel podražil. Lastpass stojí tři dolary měsíčně
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (92.5%) 8 hlasů

20 KOMENTÁŘE

  1. Vřele doporučuji přejít na open source Bitwarden, přešel jsem na něj z právě zmiňovaného LastPass. Lepší rozhodnutí jsem nemohl udělat.

    Free verze má vše, co běžný uživatel potřebuje. Premium verze pak stojí pouhých 10 dolarů ročně.

  2. Ono pro nás to může být hodně, pro Němce skoro nic, pro Američana taky skoro nic. Kolik je stojí blbý kafe? Každý den třeba 10-20 USD? Co je proti tomu 3 USD za správce hesel za měsíc.

  3. Lastpass jsem kdysi používal ale pak při tom omezení na free jsem ho přeslat používat a hledal náhradu. Našel jsem Enpass a jsem naprosto spokojen. Synchornizace probíhá přes můj cloud účet (já používám OneDrive), licenci to má takovou, že to je multiplatformní a stačí udělat onetime nákup v obchodě dané platformy (používám pro Win, takže na MS Store a na Androidu takže na Play).