LCD display místo touchpadu

0

Společnost Sharp představila na japonském trhu nový notebook, který využívá LCD displej namísto touchpadu. Tento nový způsob ovládání pomocí optického snímání umožní využívat ručně psaný vstup a intuitivní multidotykové ovládání.

Čtyřpalcový LCD displej toho umí více než tradiční touchpad: ke klasickému ovládání kurzoru touchpadem či myší dokáže navíc zpracovat i ručně psaný vstup, ať už text či kresbu, a nabízí i komplikovanější vícedotykové ovládání pro zvětšení, zmenšení nebo otáčení objektů na obrazovce. Uživatel může například podepsat svou fotku na obrazovce jen těsně předtím, než ji pošle emailem nebo může pomocí dvou prstů zvětšit či zmenšit velikost webové stránky, tak aby měla ideální velikost pro prohlížení.

Na rozdíl od obvyklých dotykových panelů nepotřebuje optický LCD senzor od Sharpu žádný dotykový senzor nebo ochrannou vrstvu, takže kresby a fotky jsou krystalicky jasné. A zvětšený pracovní prostor nabízí větší svobodu pohybu.

V budoucnu bude Sharp pokračovat v dalším vývoji vhodného softwaru pro maximální využití možností těchto LCD touchpadů.

Hlavní vlastnosti:

  • První LCD touchpad na světě umožňuje pomocí optického snímání rozeznávat psané písmo a nabízí vícedotykové ovládání
  • Ikony menu na minidispleji a jeho pozadí mohou být uživatelem přizpůsobeny podle jeho přání.
  • Součástí vybavení notebooku je i vhodný software pro multidotykový LCD touchpad, jako je čtečka e-knih, hry ovládané pomocí prstů či stylusu a další jednoduché užitkové aplikace.

 

Ohodnoťte tento článek!