LCD monitory Asus VS Series – BenQ jak přes kopírák…

0

I když nejde o novinku v pravém slova smyslu, protože tři ze čtyř uvedených monitorů jsou už měsíc na českém trhu a ve Státech se rozjíždí reklamní kampaň, bylo by škoda nenapsat o cenově dostupných panelech v atraktivním designu. Asus nedávno uvedl na trh řadu LCD monitorů VS Series, které jsou velmi podobné řadě V a WV od BenQ.


Monitor Asus VS Series
 Monitor Asus VS Series

Stejně jako u BenQ použil Asus lesklé plasty a obrazovku s matnou povrchovou úpravou

A všichni, kdo jsme BenQ v ČR recenzovali (Radek Bábíček, já, Mirek Jahoda a Jirka Kuruc), jsme se shodli, že jde (i přes použití TN matrice) o velmi povedené monitory. K překvapení nás všech bylo jak barevné podání, tak i pozorovací úhly velmi dobré.

BenQ VW2420
Podobnost nové řady LCD monitorů Asus je s BenQ VW2420H čistě náhodná, nebo ne?

Co však může potencionální kupce od BenQ odradit, je napájení pomocí externího adaptéru a absence VESA otvorů pro montáž na stěnu či lepší stojan. I přesto jsou panely BenQ velmi oblíbené. Nejspíš to nebude jen shoda náhod, že i Asus vydává designově velmi podobnou řadu panelů, kde jsou odstraněny výše uvedené vady.


Monitor Asus VS Series
 Monitor Asus VS Series Monitor Asus VS Series
Asus odstranil „nedostatky“ monitorů BenQ – zdroj je uvnitř panelu a navíc jej můžete instalovat na zeď či stojan pomocí otvorů VESA 100 × 100 mm

Nejenom mým skromným přáním je, aby Asus v řadě VS použil stejné matné TN matrice od AU Optronics (jako to udělal BenQ) a ne Chi Mei, které běžně používá. K jejich vlastnostem patří horší pozorovací úhly a přesaturované barvy.

Po vzoru BenQ zůstala zachována tříletá záruka, maximální spotřeba 28 W a digitální vstupy DVI a HDMI doplněné analogovým D-Sub. Marketingové zastoupení Asusu má motto mít za všech okolností nejlepší specifikace, a proto uvádí dynamický kontrast 50 000 000:1 (BenQ má pouze 20 mil.) a odezvu odezva 2 ms GtG (šedá-šedá).

Na českém trhu se prodávají tři modely: VS247H (23,6″), VS238H (23″) a VS228H (21,5″) za cenu 4900 Kč, 4000 Kč a 3800 Kč. Naše východní bratry vyjde na 188 €, 160 € a 248 €. V nejbližších dnech by se měl na trhu objevit čtvrtý model s označením VS248H s úhlopříčkou rovných 24″. Nevím jak vy, ale já jsem velmi zvědavý, zda má rodina monitorů Asus VS stejně dobrý obraz jako BenQ.

Přečtete si také:

Zdroj: TZ Asus

Ohodnoťte tento článek!