LCD obluda od NECu s 70″ úhlopříčkou

0

Japonský výrobce monitorů je u nás velice dobře známý, za mnohdy zajímavou cenu dokáže nabídnout atraktivní produkty. Dnes však zamířil do zcela odlišného segmentu, který bychom možná nečekali: uvedení 70″ LCD displeje se neděje každý den, do domácností rozhodně nemíří.

Nový MultiSync P701 se navzdory své úhlopříčce chlubí „pouze“ Full HD rozlišením. Kontrastní poměr je 2000:1 (jistě statický), minimální jas dosahuje hodnoty 420 cm/m², maximální se zastavil na vysokých 600 cd/m². Odezva by měla činit 8 ms, o ještě lepší kvalitu obrazu se postará technologie AmbiBright.

P701 dále dostal do vínku nadstandardní tepelnou ochranu, do které započítáme i integrovaná teplotní čidla. Nechybí samozřejmě ani zvýšená odolnost proti prachu, vodní páře a tuku (výrobce myslí na všechny možné scénáře, tento panel opravdu musí vydržet co nejvíce). Plánované uplatnění zahrnuje provoz na letištích, veřejných místech či nemocnicích.

Na trhu se tohoto zajímavého zařízení dočkáme v průběhu března/marce. Cena se blíží k $12 000, přesně se jedná o $11 799 (zhruba 225 000 Kč).

Zdroj: iTech News

Ohodnoťte tento článek!