Leader International: fakt levné 7″ i 10″ tablety

0

Trh s tablety zažívá obrovský boom a každý výrobce elektroniky se chce tohoto trendu chytit. Jedním z mnoha je americký výrobce Leader International, sídlící v Kalifornii, konkrétně v Pasadeně, takže se možná můžeme těšit na trefný díl sitcomu The Big Bang Theory.

Pasadena nebo ne, Leader Int. jde na věc docela dobře, a i když se nesnaží konkurenci předstihnout v parametrech, nabízí svoje dva obstojné tablety za moc pěkné ceny. Konkrétně uvádí dva modely, Impression 7 a Impression 10, jak název napovídá, 7″ a 10″ tablety.

 

Oba přístroje mají 1GHz procesor ARM Cortex-A8 z dílny Samsungu a (jen) 512 MB RAM typu DDR. Jinak tu jsou
4 GB úložné paměti doplnitelné microSD kartou, Wi-Fi 802.11n, akcelerometr, polohový senzor, stereo-reproduktory, dva porty USB 2.0 a baterku pro alespoň 6 h výdrže, což upřímně řečeno není žádná sláva.

Operačním systémem je v obou případech Google Android 2.2 Froyo, což je dneska opravdu za zenitem. Leč použitelný.

Leader Int. Impression 7 má 7″ rezistivní (jednodotykový) displej s rozlišením 800 × 480 px, pochlubit se dále může i VGA webkamerou. Pořídíte jej za 179 USD, tj. v přepočtu jen něco přes směšné 3 000 Kč.

Impression 10 potom má 10″ kapacitní (multidotykový) displej hned s pěknými 1024 × 768 px, 2Mpx přední kameru a výstup HDMI, zaplatíte za něj ale 349 USD, tzn. v přepočtu zhruba 6 500 Kč, což je stále pěkná částka.

Snad se dočkáme i další drobné konkurence a tablety půjdou koupit i jinde než na eBay.

Zdroj: TCMagazine

Leader International: fakt levné 7″ i 10″ tablety
Ohodnoťte tento článek!