Leadtek a GeForce GTX 550 Ti s vlkem

0

Svou přetaktovanou edici GeForce GTX 550 Ti uvádí i Leadtek, a to rovnou s vlkem na krabici. Podle nové strategie označování karet si totiž mají vybrat i ti největší laici, a proto bude mainstream nést vlka, zatímco třeba highend geparda.

  

Leadtek WinFast GTX 550 Ti je klasickou GeForce stejného jména s jádrem GF116 s 192 CUDA jádry a 1 GB pamětí typu GDDR5 asymetricky rozmístěnou po 192b sběrnici. Takty stouply na hodnoty 930 / 1860 / 4100 MHz efektivně, jde tedy spíše o kosmetické změny. Pýchou karty je hlavně systém chlazení a návrh karty obecně. Karta je dlouhá jen 194 mm a nese chladič se dvěma 8mm (extrasilnými) heatpipe, hliníkovým pasivem a 70mm ventilátorem. Chlazení by mělo dosahovat jako obvykle nižších teplot při nižším hluku oproti referenčnímu řešení.

Karta je standardně dvouslotová, na zádi najdete dva porty DVI a jeden konektor mini-HDMI. Podpora SLI, DirectX 11 nebo OpenGL 4.0 samozřejmě nechybí. Zajímavá krabice nese nezkrášleného vlka, který má být symbolem inteligence, rychlosti, síly a výdrže a má reflektovat stabilitu a výkon. Naproti tomu zmíněný gepard z highendu je nejrychlejším pozemním zvířetem. Uvidíme, jak si zvířecí krabice povedou třeba proti rytířům Asusu.

Cena se má pohybovat asi kolem 3200 Kč, karty budou brzy dostupné.

Zdroj: TZ Leadtek

Ohodnoťte tento článek!