Takhle vypadá Xbox Series X zezadu. Potvrdily se konektory

1
Xbox Series X
Xbox Series X

AMD se během své keynote na letošním CESu pochlubilo, že její čipy budou pohánět novou herní konzoli Xbox Series X. Firma k tomu na pódiu ukázala i krátké video, na němž byla novinka Microsoftu poprvé vidět ze všech stran. Díky tomu jsme už měli znát i konektorovou výbavu.

Jenže karta se nakonec obrátila. AMD využilo fanouškovský 3D render z fotobanky a neprezentovalo skutečnou podobu konzole. Jako první na to upozornil Brad Sams z webu Thurrott.com, který už v minulosti měl několik přesný insiderských informací týkajících se Xboxu. Jeho zdroje mu prozradily, že obrázek od AMD nesedí s tím, jak v současnosti vypadají prototypy nového Xboxu.

Dva týdny nato se na internetu objevila první skutečná fotka prototypu. Zveřejnil ji uživatel říkající si CurryPanda na fóru Neogaf. Fotka již podle Samse odpovídá tomu, jak má dle jeho informací nový Xbox vypadat. „Leaker“ překvapivě nechal viditelné i sériové číslo, takže Microsoft může původce vystopovat a potrestat jej za porušení NDA.

To je on

Dva uniklé snímky odhalují přední a zadní stranu Xboxu Series X. V době výroby (podle štítku 12. 11. 2019) ještě název nebyl finální, takže na konzoli stojí „Xbox Product Name Placeholder“. Hned pod tím je jasně uvedeno, že se jedná o prototyp, nikoliv zařízení určené k prodeji. Navíc ani nemá příslušné povolené k prodeji od FCC.

Na přední straně jsou vidět jeden konektor USB-A, vypínač a štěrbinová Blu-ray mechanika. Vzadu jsou dvojice USB-A označená jako SuperSpeed (tedy cokoliv USB 3.0+), ethernetová zdířka RJ-45, optický zvukový výstup S/PDIF, HDMI (pravděpodobně ve verzi 2.1), zdířka pro kabel a neznámý obdélníkový port, který podle Samse slouží k diagnostice. Na finální verzi konzole jistě nebude. A otázkou je, jestli se i tak konektory či jejich rozmístění nějak nezmění, protože mezi výrobou prototypu a finálními produkty bude roční prodleva.

Do vydání Xboxu Series X naplánovaného před Vánocemi 2020 se ale tyto detaily pravděpodobně dozvíme. Microsoft chce na novou generace konzole lákat průběžně na několika akcích. Minimálně červnový veletrh E3 nám dá několik odpovědí.

via Thurrott.com

Takhle vypadá Xbox Series X zezadu. Potvrdily se konektory
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 5 hlas/ů