Leap Motion: revoluční dotykové ovládání v prodeji od května

0

Projekt Leap Motion začal zhruba před rokem a měl za cíl vymyslet první systém bezdotykového ovládání počítače. Kinect je prakticky jen na hry, Leap Motion má být lepší a už z videa připomíná futuristické ovládání holografických obrazů. Stačí jen k počítači připojit do USB malé zařízení zvané Leap, jež zachytí pohyby vašich rukou a předá je počítači jako signály z periferií. Kromě ruk rozpozná i nástroje, můžete držet třeba pravítko, nebo hůlku. Výrobce se chlubí přesností na desetiny milimetru, takže rozezná opravdu drobné pohyby.

Zní to fantasticky a teď dobrá zpráva: zařízení se bude prodávat už od května za cenu 80 dolarů, má podporu pro Windows 7 a 8 a bude možné si jej objednat i do Česka. Jeho podporu chystá několik softwarových společností a dokonce bude přibaleno k některým vybraným notebookům Asus.

Komentář: pokud se takový typ ovládání ujme, určitě se objeví integrovaný přímo v displejích a nebude tak nutné monitor dále zapatlávat prsty. Dotykové ovládání se tak možná posune na další level.

 

Ohodnoťte tento článek!