LED pod kůží: realita zítřka k ochutnání dnes

0

Vícenárodnostní tým složený z řad Američanů, Číňanů, Singapuřanů a Jihokorejců se postaral o průlom na poli biotechniky, kdy se jim podařilo vložit pod kůži několik kusů LED diod, které dokonce dokáží zářit. Práce to jistě nebyla jednoduchá, naše těla (prozatím?) nejsou na podobné výdobytky nijak zvlášť zvyklá.

Tajemství úspěchu tkví ve vytvoření speciálních pružných destiček, složených z (k lidskému tělu) šetrného polymeru. Na destičkách je k nalezení několik obvodových polí o tloušťce 2,5 mikrometrů a obsahu 10 000 mikrometrů čtverečních, v nich pak naznete připájené LED diody. Flexibilní materiál již pak není problém vložit do lidského těla.

Jistě se nyní mnoho z vás ptá: k čemu je to dobré? Inu, do budoucna se plánuje namísto LED (čisté světlo) použití OLED, který dokáže zobrazovat i informace. Teoreticky by tak bylo možné vytvořit s použitím mikročipu informační panel na zápěstí, který by zobrazoval užitečné informace pro uživatele. I medicína se na nový objev těší, kvalitní „displej“ by mohl vytvořit solidní imitaci kůže a tím pomoci pacientům s vysokým stupněm popálení.

Zdroj: news.softpedia.com

Ohodnoťte tento článek!