LED podsvícená třiadvacítka a atypická třiačtyřícítka od NEC

0

Pro někoho je kategorie LCD panelů o úhlopříčce 22″ malá, ale 24″ monitory zase jsou už moc velké. Pro tyto případy vznikla kategorie 23″ modelů, do které spadá nový zástupce NEC Display Solutions, MultiSync E231W. Tento širokoúhlý displej nabízí FullHD rozlišení 1920 × 1080 bodů (poměr 16:9, pro práci trochu vhodnějších 16:10 se asi u nových monitorů už nedočkáme).

Širokoúhlý monitor NEC MultiSync E231W

Díky LED podsvícení činí kontrast až 25 000:1 (dynamický), ze vstupů je možno si vybrat D-Sub, DVI a DisplayPort. Stojan umožňuje rozsáhlé možnosti nastavení, včetně režimu Pivot či nastavení monitoru zešikma. Pro nadšené zachránce planety (či zákazníky pouze stržené toutou PR vlnou) tu samozřejmě nechybí jedno ECO v podobě automatické detekce osvětlení a úpravy jasu, navíc je také možné si pochybným způsobem spočítat „redukci uhlíkové stopy“.

Širokoúhlý monitor NEC MultiSync E231W

Další, tentokrát ale již poměrně běžnou technologií jen v novém hávu, je Inteligent Power Management, který monitoru přeruší napájení pokud není používán, ale je zapnut. K tomu všemu bude krabice a pravděpodobně i samotný panel polepen spoustou nálepek nejrůznějších certifikací (Energy Star 5.0, TCO 5.0, EPEAT Gold), což samozřejmě dále přispívá k ochraně životního prostředí 🙂 Na MultiSync E231W bude poskytována tříletá záruka, „odhadovaná pouliční cena“ je stanovena na 299 amerických dolarů.

 

Speciálním S-PVA monitorem vhodným např. pro reklamu ve veřejných prostorách je X431BT. Jeho úhlopříčka činí 43″, ovšem vyroben je ve speciálním formátu 4:1. Mít větší rozlišení než 1920 × 480 bodů, dalo by se o něm uvažovat jako o náhradě za všechny ty rádoby Eyefinity sety s ohromnými černými okraji přerušujícími obraz. Možná při použití dvou panelů nad sebou by se jednalo o skutečné domácí kino (bylo by totiž velmi blízko kinoformátu 21:9), lehce tomu ale brání cena 3799 dolarů za kus. Kontrast panelu je 3000:1, svítivost 500-700 cd/m2, spotřeba činí 105 W maximálně a do 1 W v pohotovostním režimu.

Super širokoúhlý monitor NEC X431BT

X431BT nabízí bohatou vstupní konektivitu – jak digitální (DVI, HDMI, DisplayPort), tak analogovou (5BNC, kompozitní RCA, kompozitní BNC, komponentní RCA). Výstupy zahrnuje opět 5 BNC (RBGHV) a kompozitní BNC. Připojit zvuk pro integrované 15W reproduktory je možné přes HDMI, DisplayPort či audio RCA. Monitor je navíc ovladatelený pomocí sériového, infračerveného či Ethernet připojení. Pro využití jeho široké plochy nechybí nejrůznější funkce jako obraz v obraze (PIP), obraz z obrazu (POP) či různé obrazy vedle sebe.

Super širokoúhlý monitor NEC X431BT

Zdroj: techPowerUp!, TZ NEC Display Solutions

Ohodnoťte tento článek!