Legenda žije dál. HTC HD2 se díky komunitě dočká i Androidu 5.0 Lollipop

0

Letos to bude šest let, co HTC vydalo telefon Leo jinak také známý pod označením HD2. Byl to nejlepší telefon a zároveň jeden z posledních běžících na systému Windows Mobile 6.5. O rok později vydal tchajwanský výrobce nástupce HD7, který byl hardwarově téměř stejný, ale ten už měl předinstalovaný systém Windows Phone 7.

Android 5.0 na HTC HD2
Android 5.0 na HTC HD2

Díky podobnosti obou telefonů dostali experti z XDA Developers Windows Phone i na HD2. A tím odstartovali velkou vlnu dalších neoficiálních portů. Na HD2 už můžete sehnat i Firefox OS, Sailfish OS, MeeGo, Windows RT, Windows Phone 8 a samozřejmě všechny možné verze Androidu.

 

Macs18max z XDA teď pracuje na portu Androidu 5.0.2, respektive CyanogenModu ve verzi 12. V aktuální alfaverzi skoro nic nefunguje. Mac zatím zprovoznil jen zvuk a dotykovou obrazovku. ROM bootuje asi 20 minut a je hodně nestabilní. Takže ještě pár měsíců bude trvat, než vše pojede uspokojivě. Nebo si už prostě kupte nový telefon, šest let starý hardware už dnes strčí do kapsy i ten nejlevnější low-end.

Zdroj: XDA Developers via +Tomáš Vít

Legenda žije dál. HTC HD2 se díky komunitě dočká i Androidu 5.0 Lollipop
Ohodnoťte tento článek!