Legendární Auzentech X-Meridian se vrací

0

Opravdu kvalitních zvukových karet na trh moc nepřibývá, vždyť aby prodejce vůbec pohledal zákazníky. I na audiofily se ale občas usměje štěstí, jako v případě karty Auzentech X-Meridian 7.1 2G. To je nástupce proslulé X-Meridian (mnohde hodnocená jako jedna z nejlepších karet vůbec), ovšem stále s čipem C-Media CMI8788 Oxygen HD. Pro snížení latencí ji Auzentech nevybavil PCIe můstkem, proto zapadne do staršího PCI 2.2 slotu.

Zvuková karta Auzentech X-Meridian 7.1 G2

Na začátek je nutné říci, že vzhledem k použitému čipu ani toto nebude karta pro uživatele pídící se po výkonu, protože veškerou akceleraci nechává na procesoru. Určená je pro fanoušky toho nejlepšího zvuku, kteří mohou i tentokrát měnit operační zesilovače (opampy) za lepší. Při ceně bez centu 160 amerických dolarů zůstalo na Texas Instruments (TI) NE5532AP, které jsou i jako základní poměrně slušné.

Zvuková karta Auzentech X-Meridian 7.1 G2

Použité kondenzátory jsou dle Guru 3D ještě kvalitnější, z větší části polymery, přičemž v napájecí části byla podstatně zvýšena jejich kapacita. Všechny konektory jsou samozřejmě ve zlatě, pro S/PDIF Auzentech používá osvědčené kombo konektory (koaxiální a optický v jednom). Další lze připojit přes přídavnou desku, která bude prodávána zvlášť.

Zvuková karta Auzentech X-Meridian 7.1 G2

Všechny konektory zvládají přenos 32bit HD signálu o frekvenci do 192 kHz, ten převádí čtyři DAC AKM AK4396 (120 dB) a jeden ADC AKM AK5385 (114 dB). Auzentech nezapomněl ani na starý dobrý AC’97 kodek ve formě čipu CMI9780. Zkrátka nepřijdou ani vyznavači kvalitních výkonných sluchátek, pro ty má X-Meridian 7.1 2G integrovaný stereo zesilovač TI TPA6111A2 s vyvedením do skříně.

Zvuková karta Auzentech X-Meridian 7.1 G2

Karta má na trh přijít v srpnu, server Guru 3D slibuje záhy po jejím uvedení i důkladnou recenzi.

Zdroj: Guru 3D

Ohodnoťte tento článek!