Legendární hru OpenTTD si můžete zahrát i v prohlížeči

0

Málokdo by neznal dopravní simulátor Transport Tycoon Deluxe, na který díky výborné hratelnosti i za 17 let nedokázal navázat žádný z nástupců. Později vznikl OpenSource klon pod jménem OpenTTD, aby lidé mohli hrát hru i pod jiným systémem než pod DOSem. Právě OpenTTD bylo kompletně převedeno do javascriptu a ke hraní už stačí jen obyčejný webový prohlížeč.

Cílem hry je vytvořit dopravní společnost a přepravovat suroviny, výrobky, poštu nebo cestující napříč městy, přitom můžete využít silniční, železniční, letecké a lodní dopravy. Původní verze hry Transport Tycoon Deluxe se dnes ale nedá jednoduše koupit, hru šlo navíc provozovat pouze pod MS DOSem. Fanoušci následně vytvořili TTDPatch, který hru obohacoval o nové vlastnosti a umožnil její spuštění na novějších Windows.

Fanoušci hry v roce 1999 začali vyvíjet pomocí reverzního inženýrství opensource klon Tycoonu pod názvem OpenTTD. Největší výhodou je multiplatformost, hra bez problémů běží například na Windows, Mac OS X, Linuxu, Symbianu a dalších systémech. Kromě toho klon přináší spoustu oprav a nových vlastností.

 

Za portem OpenTTD do webového prohlížeče stojí projekt Emscripten, který dokáže zkompilovat LLVM kód (generovaný například ze zdrojových kódů v C/C++) do JavaScriptu. Problémy můžou nastat, pokud máte slabší procesor. Mé notebookové Intel Core 2 Duo na 2,3 GHz se během hraní docela zapotilo. V takovém případě je pak lepší stáhnout si hru přímo pro váš operační systém. Webovou verzi OpenTTD si můžete spustit ze stránek http://play-ttd.com.

Zdroj: ABC Linuxu

Legendární hru OpenTTD si můžete zahrát i v prohlížeči
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas