Dánská firma Lego Group stojící za notoricky známou stavebnicí již před nějakým časem uvedla do provozu fanouškovský program Lego Cuusoo. Pokud navrhnete netradiční, originální či jinak zajímavý design, který nasbírá podporu 10 000 fanoušků, bude zkoumán komisí Lega. Pokud projde i jí, dostane se do výroby a vy budete odměněni 1% z prodejů vaší stavebnice. Přesně to se povedlo i se sadou, jež je navržena podle jedné z nejhranějších her současnosti – Minecraftu.

Ve stavebnici, která čítá 480 kousků, najdete kus země a převážnou část podzemí. V tom nesmí chybět ani opuštěný důl. Nebyl by to Minecraft kdyby vaše postavička nebyla doplněna o zeleného Creepera. Na rozdíl od většiny stavebnic Lego je převážná část kostek netradičního formátu 1×1 – samozřejmě to lépe odpovídá Minecraftím kostkám.

 Minecraft Lego Minecraft Lego Minecraft Lego Minecraft Lego

Cena stavebnice je v americkém eshopu Lega 34,99 USD, v českém obchodě ji pak pořídíte za 799 Kč. Mimochodem, v poslední době není Minecraft jediným projektem v Lego Cuusoo, který by se mohl líbit geekům. Naposled totiž 10 000 hlasů dostal Star Wars Dark Bucket, který obsahuje 99 Storm Trooperů a jednoho Darth Vadera.

Zdroj: Pcworld

Ohodnoťte tento článek!