Legria Mini: Canon vyrobil malou kameru pro exhibicionisty

0

Japonský výrobce přichází navzdory popularitě chytrých telefonů s malou kamerou, kterou by lidé měli natáčet sami sebe. Legria Mini je na „autoportréty“ připraven lépe než mobil s předním snímačem, protože má lepší objektiv, čip a hlavně polohovatelnost.

Canon Legria Mini Canon Legria Mini Canon Legria Mini Canon Legria Mini Canon Legria Mini

Legria Mini se musí pohodlně vejít do kapsy, s rozměry 76 × 22 × 96 mm a hmotností 160 gramů ji proto můžete vzít kdekoliv. Na těle je kromě snímače i stereo mikrofon, výklopný displej (takže na sebe uvidíte) a také nožička, kterou lze kameru naklonit.

Snímač s úhlopříčkou 1/2,3″ je větší, než najdete v běžných mobilech, a odpovídá těm, na které narazíte v kompaktech a ultrazoomech. Má rozlišení 12 Mpx, které lze použít pro statické snímky. Video v nejlepší kvalitě natočíte v 1080p při 25 snímcích za sekundu a s datovým tokem až 24 Mb/s. U nižších rozlišení lze točit s více fps, takže u 720p můžete obraz dvojnásobně zpomalit, u 480p pak i čtyřnásobně.

 

Objektiv je pevný s ohniskovou vzdáleností 16,8 mm, u videa lze zachytit scénu pod úhlem 160°. To je dost, aby se do něj na krátkou vzdálenost vešla například celá hudební skupina, nebo aby kamera zachytila, jak skotačíte na větším prostoru. Objektiv není stabilizovaný, ale má dobrou světelnost f/2.8. Automatické zaostřování rovněž chybí, Legria Mini zaostří vše o 40 cm až po nekonečno.

Zařízení obsahuje 2,7″ displej s rozlišením 230 000 pixelů. Je dotykový, takže s ním lze kameru ovládat. Zajímavější je ale řízení pomocí aplikace na Androidu a iOS, aniž byste ke kameře chodili. Záznam se ukládá na microSD kartu. Kamera však má slabší výdrž. Výrobce udává jen jeden a čtvrt hodiny s normálním jasem displeje a bitratem 4 Mb/s.

Jak naznačuje video, kamera cílí hlavně na hudebníky, street artisty nebo sportovce, kteří chtějí natáčet sami sebe. Legria Mini k tomu má lepší předpoklady než mobil a zároveň není velká jako běžná kamera se stativem. Konkurenci budou hlavně outdoorové kamery jako GoPro Hero, kterou jsme na Cnews před nedávnem otestovali. Legria Mini se u nás začne prodávat v září za doporučenou cenu 7500 Kč.

Zdroj: Canon

Ohodnoťte tento článek!