Lenovo aktualizuje ThinkPady

0

Všechny nové ThinkPady budou svým značením vycházet ze způsobu značení, který začal ThinkPad X300. Písmeno označuje řadu, první číslice pak velikost displeje (12,13,14,15 – 2,3,4,5) a další číslice případné další verze – například následovník X300 bude X310. Menší změny pak bude odlišovat poslední číslice – stejně jako v současnosti T60 vs. T61 a podobně.


Lenovo ThinkPad T400

Nová řada notebooků ThinkPad SL se zaměřuje na stejný segment jako Lenovo 3000 – SOHO a SMB (malé a domácí kanceláře spolu s malými a středními podniky). Notebooky Lenovo 3000 tímto pádem definitivně končí a v nabídce Lenova zůstanou jen notebooky ThinkPad a IdeaPad, které v našem regionu zatím nejsou v nabídce.


Lenovo ThinkPad SL300 v mnohém připomíná X300vku

Řada SL se vyznačuje novým software s přidanou hodnotou a balíčky služeb. Trio notebooků – SL300, SL400 a SL500 – obsahuje multimediální vybavení s Blu-Ray a DVD přehrávačem. Změny jsou i v designu – řada SL by měla mít pro ThinkPady nezvyklý lesklý displej a také další designové úpravy.


Lenovo ThinkPad SL500 – štíhlejší tělo díky zkoseným hranám

Zjednodušení práce má přinést software, který pomůže se vším od obnovy dat přes zjednodušené nastavení připojení k internetu až po balíčky služeb obsahující on-line zálohy dat a záruky opravy na místě u zákazníka.

Softwarové vybavení a služby jsou důležitou součástí řady SL. Bez odpovídající IT podpory mají uživatelé jen malou šanci na pomoc s připojením k internetu, správou hesel, obnovou dat nebo pravidelnými aktualizacemi. Unikátní balíček Lenovo Care Tools řeší tyto běžné problémy a pomáhá vyhnout se časově náročné správě počítače. Notebooky jsou k dispozici se souborem nástrojů: Lenovo Access Connections, Client Security Solutions, Rescue and Recovery, Presentation Director a System Update. Tyto aplikace vhodně automatizují a zjednodušují základní činnosti jako práce s bezdrátovými sítěmi, projektorem, zálohováním nebo i zabezpečením a aktualizacemi.


Lenovo ThinkPad SL400

V nových ThinkPadech samozřejmě nemůže chybět aktuální Centrino 2 a také technologie z průkopnického ThinkPadu X300 – SSD disky, LED podsvícení nebo i GPS přijímač. V srpnu se můžeme těšit na ThinkPady R400, R500, T400, T500, X200 a také tajemnou W500. Nové modely z řady T budou mimo jiné podporovat i přepínání grafiky, kterou přineslo nové Centrino 2 a ve výbavě nebude chybět moderní digitální výstup Display Port.


Audio výstupy na přední hraně má bohužel již i 15,4″ ThinkPad T500

O řadě W zatím nejsou dostupné bližší informace – předpokládáme příslušnost k nejvýkonnějším notebookům vhodným pro CAD/CAM nasazení. Jednoduše mobilní workstation. Kuloární informace mluví i o 17″ verzích.


14″ Lenovo ThinkPad R400 – bude stejně oblíbený jako 14″ verze R61čky?

Zdroj: TZ Lenovo

Ohodnoťte tento článek!