Lenovo B575: hit za 5000 Kč?

0

Lenovo B575 začíná aspirovat na nejlevnější 15″ notebook na trhu. Je pravda, že americké ceny není příliš radno srovnávat, ale na Best buy seženete tohohle krasavce za 300 USD, což je zhruba 5000 Kč – včetně operačního systému. Čím bylo takhle nízké ceny dosaženo?

Předně je to hardware. Uvnitř nečekejte žádný Intel Sandy Bridge, je tu platforma AMD Brazos, konkrétně čip AMD E-350, úsporné dvoujádro na 1,6 GHz s integrovaným Radeonem HD 6310. K APU je tu 4 GB pamětí DDR3 a máme tu i 250GB pevný disk, což koneckonců nejsou tak špatné parametry.

Design notebooku je poněkud strohý, jak můžeme vidět, osobně se mi ale líbí víc než řada jeho konkurentů. Ostré hrany nám připomenou drahé pracovní notebooky z business-class a fotka z čela se třeba docela podobá ještě ne zas tak starým Latitudům E6x10. Samozřejmě že zpracování je o něčem jiném, zde čekejte jen levné plasty.

Jinak tu máme na 15,6″ displeji 1366 × 768 pixelů, čtyři porty USB 2.0, HDMI, Wi-Fi, webkameru nebo čtečku karet. A samozřejmě DVD vypalovačku. V ceně je i Windows 7 Home Premium. A aby toho nebylo málo, máme tu i čtečku otisků prstů a klávesnici AccuType. Pokud se bude cena v ČR podobat brzy alespoň trochu té americké, má Lenovo B575 šanci stát se prodejním hitem, protože takováhle výbava se dá prodávat i za mnohem víc peněz.

Zdroj: Laptoping.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář