Lenovo: Budoucí notebooky nebudou mít panty, ale velký ohýbací displej

7

Lenovo na konferenci Tech World Transform+ ukázalo svou vizi osobních počítačů budoucnosti. Na čipy integrované přímo do těla ještě nedošlo, největší výrobce PC se drží více při zemi. Reálně je však možné vytvořit notebook s větším displejem, jehož tělo by zároveň bylo menší než u dnešních notebooků.

Na snímku je vidět koncept počítače s malou klávesnicí a trackpointem, kterému ovšem zcela chybí touchpad. Těsně nad klávesnicí je ohebný displej s úzkým rámečkem nahoře i po stranách. Ve složeném stavu připomíná Microsoft Surface Book, protože „víko“ nedoléhá na na spodní část celou svou plochou.

Lenovo však zároveň dodává, že bude třeba přijít s „pokročilými materiály“ a „novou technologií displejů“. Výrobce již flexibilní displeje připravuje, před rokem ukázal koncept mobilu, který půjde obtočit kolem zápěstí. K reálnému nasazení ale ještě chybí roky zkoumání a testování.

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘE

 1. Oproti notebooku s pantom mi to pride ako po vsetkych strankach horsie riesenie.
  Hlavnu vyhradu mam k hrubke v zlozenom stave, vyzera to tak na 4-5cm, v taske to zaberie zbytocne vela miesta a je to nekompaktne…

 2. Jen to ne! Vzhledem k převážnému použití velmi nevhodných technologií displejů s malými pozorovacími úhly navíc většinou v lesklé variantě je navrhované ohebné řešení vhodné „jen ku létání“ a pro chlubení uhrovitých frikulínů v McDonnald’s.

  • Tak ohebné displeje nahrávají spíše OLEDům. A ty mají pozorovací úhly nadstandardní…

   Spíš nechápu, proč bych měl něco takového chtít. V tom ohybu se bude displej fakt pěkně číst, takže přidaná hodnota nic moc. Nehledě na stabilitu při takové konstrukci…

   • a co teprve degradace a zivotnost po par stech ohnuti? 🙂
    Kdyz se ale najde exot, co si za to jeste priplati, tak at si to patricne uzije…doufam jen, ze to nepovede k nejakem utlumu klasickych konstrukci..bojim se, ze klasajici zivotnost vyrobcum vyhovuje 🙁

 3. O ohebných displejích se mluví už 10, možná i více let, ale je to zatím hlavně v situacích, kdy chce nějaká firma zaujmou investory, protože ohebné displeje jsou „hrozně cool“ a lidi to zaujme. V reálu ta technologie není a ještě hned tak nebude ve stavu, kdy by vyobrazený notebook mohl existovat s nějakou rozumnu životností. A i jakmile bude, stanou se stoho zbytečně drahé a dost možná poruchové hračky pro lidi, co tomu buď nerozumí, nebo prostě chcou vypadat „in“.